Miedwiediew zmierzy się z Tiafoe w walce o finał turnieju w Indian Wells

AFP
Danił Miedwiediew pokonał Alejandro Davidovicha Fokinę 6:3; 7:5 i awansował do półfinału turnieju ATP 1000 w Indian Wells. Jego kolejnym rywalem będzie Frances Tiafoe, który okazał się lepszy od Camerona Norrie.

Danił Miedwiediew narzekał na kort w Indian Wells podczas meczu z Alexandrem Zverevem, sugerując, że nie tak wygląda nawierzchnia twarda. Nie przeszkodziło mu to jednak wygrać z Niemcem. To samo powtórzył w starciu z Hiszpanem – Fokiną. Turniejowy numer "5" ponownie skarżył się do sędziego na stan kortu.

Alejandro Davidovich Fokina postawił trudne warunki Rosjaninowi, ale przegrał pierwszą partię po przełamaniu już w swoim inauguracyjnym gemie serwisowym. Miedwiediew wygrał 6:3.

Druga partia była bardzo wyrównana. Hiszpan do stanu 4:4 miał przynajmniej jednego break pointa, ale nie zdołał żadnego z nich wykorzystać. Miedwiediew wywalczył sobie dwie okazje, ale Fokina się z nich wybronił. Kluczowy moment miał miejsce przy stanie 5:5. Wtedy Hiszpan przegrał gema przy swoim serwisie do 0 i chwilę później całe spotkanie 3:6; 5:7. Było to 18. z rzędu zwycięstwo Miedwiediewa.

Frances Tiafoe swoje spotkanie zakończył w niecałe 1,5 godziny. Amerykanin pokonał w dwóch setach Camerona Norrie 6:4; 6:4. Pierwszy set przyniósł tylko jedno przełamanie na korzyść reprezentanta gospodarzy.

W drugim tenisiści częściej tracili swoje podania. Tiafoe prowadził już 5:2 i miał gema serwisowego, ale ostatecznie nie udało mu się zakończyć meczu. Dokonał tego dopiero chwilę później.

Danił Miedwiediew i Frances Tiafoe zagrają ze sobą po raz piąty na twardej nawierzchni. Do tej pory wszystkie mecze kończyły się wygraną Rosjanina. Po raz ostatni grali ze sobą dwa lata temu w Miami, wtedy Miedwiediew wygrał 6:4; 6:3.