Carlos Alcaraz szybko awansował do 1/4 Indian Wells po kreczu rywala

Jack Draper musiał poddać spotkanie z powodu kontuzji
Jack Draper musiał poddać spotkanie z powodu kontuzji AFP
Carlos Alcaraz nie musiał się przemęczać, żeby awansować do ćwierćfinału Indian Wells. Jack Draper poddał mecz w drugim secie przy wyniku 2:6; 0:2 z powodu kontuzji brzucha. Rywalem Hiszpana w walce o półfinał będzie Felix Auger-Aliassime.

Carlos Alcaraz znakomicie rozpoczął pojedynek w 1/8 Indian Wells. Już w pierwszym gemie meczu przełamał Drapera. Problemy pojawiły się przy podaniu Hiszpana. Turniejowy numer 1 przegrywał już 0:40, ale zdołał wyjść z opresji i objął prowadzenie 2:0.

Alcaraz przełamał Brytyjczyka jeszcze w piątym gemie i już wtedy na tablicy widniał wynik 4:1. Do końca seta obaj zgodnie wygrywali gemy serwisowe i ostatecznie Hiszpan wygrał 6:2.

Drugi set rozpoczął się od szybkiego przełamania. Alcaraz wygrał gema przy podaniu Drapera do 15, następnie wygrał swój serwis i prowadził 2:0. Wtedy Brytyjczyk podjął decyzję o poddaniu spotkania z powodu kontuzji brzucha, która towarzyszyła mu od starcia z Andym Murrayem. Alcaraz wywalczył awans do ćwierćfinału w 46 minut.

Hiszpan nie stracił jeszcze podczas Indian Wells nawet seta. Jednak w walce o półfinał czekać go będzie zdecydowanie trudniejsze zadanie. Rywalem Alcaraza będzie Felix Auger-Aliassime, który jest rozstawiony z numerem "8". Kanadyjczyk w 1/8 pokonał pogromcę Huberta Hurkacza – Paula.