Niespodzianka w Indian Wells. Casper Ruud poza turniejem

Niespodzianka w Indian Wells. Casper Ruud poza turniejemProfimedia
Do sporej niespodzianki doszło w trakcie nocnej sesji Indian Wells, podczas której rozpoczęto zmagania w 1/16 finału kobiet i mężczyzn. Z turniejową drabinką na tak wczesnym etapie rywalizacji pożegnał się rozstawiony z numerem trzecim Norweg Casper Ruud.

Czwarty zawodnik rankingu ATP przegrał w dwóch setach z Chilijczykiem Cristianem Garinem 4:6, 6:7(2). Zawodnik z Ameryki Południowej gra w turnieju głównym po przebrnięciu kwalifikacji, ponieważ zajmuje dopiero 97. miejsce w rankingu. 26-latek był już jednak wcześniej notowany w najlepszej dwudziestce.

"Jestem bardzo zadowolony z mojej dzisiejszej dyspozycji. Grałem agresywnie przez cały mecz, nawet w drugim secie, gdy prowadziłem 3:1, a potem przegrałem trochę gemów" - powiedział po meczu Garin.

Ruud zmaga się w tym sezonie ze znacznym spadkiem formy. Jeszcze niedawno Norweg był w finale zeszłorocznego US Open, a w tym sezonie nie był jeszcze w stanie wygrać dwóch meczów z rzędu. Zdążył odpadać już w swoich drugich spotkaniach w Australian Open oraz w turnieju w Acapulco.