Embiid zanotował triple-double i poprowadził 76ers do zdecydowanego zwycięstwa nad Lakers

Joel Embiid poprowadził 76ers do triumfu
Joel Embiid poprowadził 76ers do triumfu Profimedia
Joel Embiid poprowadził 76ers do wysokiego zwycięstwa nad Los Angeles Lakers, notując swoje szóste w karierze triple-double.

Lepiej mecz rozpoczęli gracze Los Angeles Lakers, którzy prowadzili 13:8. Od stanu 13:13 zaczęła się już dominacja gospodarzy, którzy w pierwszej kwarcie pozwolili rywalom dołożyć jeszcze tylko 6 punktów, a sami dorzucili ich 19 i prowadzili 32:19.

Druga kwarta ostatecznie zakończyła się dość wyrównanym wynikiem, ale w pewnym momencie 76ers prowadzili już 64:39. Nieco lepsza końcówka pierwszej połowy w wykonaniu Lakers, pozwoliła im się zbliżyć do stanu 68:53.

Philadelphia dalej grała swoje, a w czwartej kwarcie po prostu zdemolowała rywali, wygrywając ją 40:14, a cały mecz 138:94.

Bohaterem spotkania był Joel Embiid, który zdobył 30 punktów, miał 11 zbiórek i tyle samo asyst. Najlepiej punktującym graczem meczu został Tyrese Maxey (31 pkt). Po stronie gości najlepiej pokazał się LeBron James (18 pkt).

Philadelphia 76ers zajmuje drugie miejsce w Konferencji Wschodniej, a Los Angeles Lakers plasuje się na ósmej pozycji w Konferencji Zachodniej.