Celtics zrewanżowali się 76ers w hitowym spotkaniu

Celtics zrewanżowali się 76ers w hitowym spotkaniuAFP
Koszykarze Boston Celtics przyjechali do Philadelphii i pokonali miejscowych 76ers 117:107. Było to spotkanie dwóch czołowych drużyn w Konferencji Wschodniej i jednocześnie rewanż za porażkę sprzed kilku dni.

Celtics prowadzenie 15 punktami objęli już pod koniec pierwszej kwarty, choć 76ers byli w stanie wyrównać stan meczu jeszcze przed przerwą. Spotkanie było niezwykle emocjonujące, a prowadzenie zmieniało się wielokrotnie, ale w czwartej kwarcie rządzili już przyjezdni, którzy ani przez moment wówczas nie przegrywali.

Liderem Celtów był Jayson Tatum, który zdobył 29 punktów, miał osiem zbiórek i sześć asyst. Niewiele gorszy wynik wykręcił Derrick White, który rzucił 27 punktów. To on wszedł w buty Jaylena Browna, pod nieobecność drugiego z liderów zespołu.

Dla 76ers po 20 punktów zdobyli Joel Embiid i Tyrese Maxey, czyli dwaj liderzy zespołu od momentu odejścia z niego Jamesa Hardena. Drużyna z Philly zanotowała niedawno serię ośmiu zwycięstw z rzędu, ale dzisiaj odniosła drugą porażkę z rzędu.