Remis w derbach Zagłębia Ruhry, Schalke przerywa passę Borussii

AFP
Schalke 04 dwukrotnie odrabiało straty i ostatecznie zremisowało 2:2 z Borussią Dortmund w setnych derbach Zagłębia Ruhry. Tym samym gospodarze zakończyli serię ośmiu zwycięstw w lidze swoich przeciwników.

Podopieczni Edina Terzicia, którzy w tym tygodniu odpadli z Chelsea w fazie 1/8 finału Ligi Mistrzów, mają 50 punktów i są na drugim miejscu w tabeli Bundesligi, ponieważ Bayern Monachium wygrał wcześniej z Augsburgiem 5:3 i zgromadził już 52 "oczka".

Z kolei Schalke zajmuje 17. miejsce, ale ich porywający występ potwierdził ich poprawiającą się formę, ponieważ dzięki remisowi zawodnicy Thomas Reisa przedłużyli swoją passę bez porażki do siedmiu kolejnych meczów ligowych.

Obie drużyny nie wykorzystały dobrych okazji do zdobycia gola w pierwszej połowie, ale w 38. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Nico Schlotterbeck miał zdecydowanie za dużo miejsca przed polem karnym, oddając uderzenie z 18 metrów.

Schalke wyrównało pięć minut po wznowieniu gry w drugiej odsłonie spotkania dzięki bramce Mariusa Bultera. Raphael Guerreiro przywrócił jednak prowadzenie Borussii, strzelając pięknego gola w górny róg bramki strzeżonej przez Ralfa Fahrmanna.

Statystyki meczu FC Schalke 04 - Borussia Dortmund
Opta

Gospodarze nie poddali się jednak i wyrównali po raz drugi za sprawą potężnego uderzenia głową Kenana Karamana w 79. minucie. Dzięki trzem zdobytym punktom zespół z Gelsenkirchen przesunął się na przedostatnią pozycję w tabeli i ma już tylko punkt straty do piętnastej Herthy Berlin.