Lazio przegrywa po koszmarnym błędzie. Kolejny krok Bologny w kierunku pucharów

Lazio przegrywa po koszmarnym błędzie. Kolejny krok Bolognii w kierunku pucharówAFP
Niedzielę w Serie A rozpoczęliśmy od pojedynku Lazio z Bologną. W bramce gości stał Łukasz Skorupski. Polak raz dał się pokonać, ale ostatecznie to jego zespół wygrał 2:1.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy za sprawą Gustava Isaksena objęli prowadzenie już w 18. minucie meczu. Jeszcze przed przerwą goście potrafili jednak wyrównać. A stało się to w absurdalnych okolicznościach.

Sprawdź przebieg i statystyki meczu Lazio-Bologna

Wyjściowe składy i noty za mecz Lazio-Bologna
Wyjściowe składy i noty za mecz Lazio-BolognaFlashscore

W swoim polu karnym z piłką postanowili bawić się Ivan Provedel i Luis Alberto. Włoski bramkarz zagrał do stojącego na linii szesnastki pomocnika, a ten bardzo mocno oddał mu futbolówkę. Bramkarz spanikował, ponieważ wszystko działo się przy wysokim pressingu rywali. W efekcie kopnął piłkę pod nogi stojącego kilka metrów przed num Giovanniego Fabbiana. Ten oddał piłkę lepiej ustawionemu Oussamie El Azzouziemu i mieliśmy remis.

O wyniku w 78. minucie przesądził Joshua Zirkzee, który wbiegł z impetem w pole karne i wykończył dobre podanie Victora Kristiansena

Tym samym Bologna ma już na koncie 45 punktów i na pewno skończy tę kolejkę na piątym miejscu, które daje prawo gry w przyszłym sezonie w Lidze Europy.