Felipe Anderson decyduje o czwartym ligowym zwycięstwie Lazio z rzędu. Wygrana CagliariProfimedia
Lazio wygrało czwarty mecz z rzędu w Serie A, pokonując Lecce 1:0. Jedyną bramkę meczu w 58. minucie zdobył Brazylijczyk Felipe Anderson. Cagliari pokonało u siebie Bolognę 2:1, wygrywając po czterech meczach bez zwycięstwa.

Felipe Anderson zdobył bramkę po raz drugi w tym sezonie. Po niespełna godzinie gry wykończył udaną kombinacyjną akcję gospodarzy mocnym strzałem pod poprzeczkę.

Lazio zrewanżowało się Lecce za porażkę 1:2 z początku sezonu i zbliżyło się na punkt do zajmującej czwarte miejsce w tabeli Fiorentiny. Podopieczni Maurizio Sarriego odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu, po tym jak w zeszłym tygodniu pokonali AS Romę w Pucharze Włoch.

Dzięki czwartej wygranej w rozgrywkach Cagliari opuściło miejsca spadkowe, nad którymi ma obecnie jeden punkt przewagi. Bologna nie wygrała po raz trzeci z rzędu i zajmuje szóstą pozycję.

Goście wyszli na prowadzenie w 24. minucie po golu Orsoliniego, ale siedem minut później wyrównał Andrea Petagna. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił obrońca Calafiori, strzelając w drugiej połowie gola samobójczego po dośrodkowaniu Matuesza Wieteski, który rozegrał całe spotkanie i otrzymał żółtą kartkę. W drużynie gości wystąpili z kolei Łukasz Skorupski oraz Kacper Urbański.