Zwycięstwo Tottenhamu okupione kontuzją Sarra. Zawodnik prawdopodobnie opuści PNAAFP
Tottenham Hotspur zakończył rok 2023 zwycięstwem 3:1 z Bournemouth w Premier League, kończąc tym samym swoją niechlubną passę, podczas której nie wygrali żadnego z czterech poprzednich bezpośrednich spotkań z Wisienkami.

Pape Matar Sarr wyprowadził gospodarzy na prowadzenie na początku meczu. Utalentowany pomocnik nie zagrał jednak nawet pierwszej połowy, ponieważ musiał dokonać zmiany z powodu kontuzji i prawdopodobnie nie pojedzie na Puchar Narodów Afryki, gdzie miał reprezentować Senegal.

Następnie prowadzenie w 72. minucie podwyższył kapitan Son Heung-min. Wkrótce kolejną bramkę dołożył także Richarlison, a deficyt na 1:3 zmniejszył Alex Scott.

Zajmujący piąte miejsce Tottenham zbliżył się tym samym na punkt do czwartego Arsenalu. Z kolei dwunaste Bournemouth straciło czteropunktową przewagę na rzecz Fulham, który ma jeden mecz mniej.