Arsenal pokonał Brighton i jest liderem tabeli. Występ Modera, Kiwior jedynie na ławcePAP
Piłkarze Arsenalu wygrali na wyjeździe z Brighton & Hove Albion 3:0 w meczu 32. kolejki Premier League i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. W pokonanym zespole wystąpił Jakub Moder.

Gole dla Kanonierów zdobyli: Bukayo Saka w 33. minucie z rzutu karnego, Kai Havertz w 62. oraz Leandro Trossard w 86.

Moder wyszedł na boisko w podstawowym składzie, a w 63. minucie został zmieniony. W ekipie gości całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Jakub Kiwior.

W tabeli Arsenal ma punkt przewagi nad Liverpoolem i Manchesterem City. Broniący tytułu The Citizens kilka godzin wcześniej wygrali na wyjeździe z Crystal Palace 4:2. Liverpool natomiast swój mecz rozegra w niedzielę. Jeśli pokona na Old Trafford Manchester United, to wróci na fotel lidera.