Arsenal rozbił Newcastle, trafienie Jakuba Kiwiora. Zwycięstwo City po golu Fodena

Arsenalrozbił Newcastle, trafienie Jakuba Kiwiora. Zwycięstwo City po golu FodenaAFP
Newcastle United przegrało 1:4 z Arsenalem w sobotnim meczu 26. kolejki Premier League. W bramce z powodu choroby nie wystąpił słowacki napastnik Martin Dúbravka, a zastąpił go Loris Karius. Arsenal odniósł szóste ligowe zwycięstwo z rzędu i zajmuje trzecie miejsce w tabeli, dwa punkty za liderem Liverpoolem FC i jeden punkt za Manchesterem City. Newcastle zajmuje obecnie ósmą pozycję.

Według trenera Eddiego Howe'a, Dúbravka nie czuł się dobrze przez kilka dni, więc szansę zamiast niego otrzymał Loris Karius. Niemiecki bramkarz rozpoczął swój pierwszy mecz w Premier League od maja 2018 roku, kiedy to nosił jeszcze koszulkę Liverpoolu. Do tej pory zaliczył jeden start dla Newcastle w finale Pucharu Ligi niemal dokładnie rok temu.

W meczu z Arsenalem stracił gola w 18. minucie, gdy po dośrodkowaniu Gabriela z rzutu rożnego udało mu się wybronić strzał głową, ale jego kolega z drużyny Sven Botman po zamieszaniu wbił piłkę do bramki. Faworyt podwyższył prowadzenie na 2:0 zaledwie sześć minut później, gdy Kai Havertz trafił do siatki uderzeniem z bliskiej odległości. Arsenal wyraźnie kontrolował grę, a prowadzenie podwyższyli Bukayo Saka i Jakub Kiwior, który wykorzystał dośrodkowanie Declana Rice'a z rzutu rożnego. Dla Newcastle jedynego gola zdobył Joe Willock.

Statystyki meczu Arsenal - Newcastle United
Statystyki meczu Arsenal - Newcastle UnitedOpta

Manchester City wygrał 1:0 z AFC Bournemouth. W tabeli podopieczni Pepa Guardioli umocnili się na drugim miejscu, jeden punkt za Liverpoolem. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 26. minucie pomocnik Phil Foden. Bournemouth nie zdołało wygrać szóstego ligowego meczu z rzędu i zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Manchester United przegrał z Fulham FC 1:2. Decydującego gola zdobył Alex Iwobi w 7. minucie doliczonego czasu gry. Była to pierwsza ligowa porażka Czerwonych Diabłów od pięciu meczów, poprzednie cztery wygrali. Nadal zajmują 6. miejsce w tabeli, Fulham jest 12.

Piłkarze Aston Villi umocnili się w sobotę na 4. miejscu, pokonując u siebie Nottingham 4:2. Było to ich trzecie zwycięstwo w ostatnich czterech meczach.

Brighton zremisowało 1:1 z Evertonem po tym, jak obie bramki padły w drugiej połowie. Najpierw obrońca Jarrad Branthwaite wyprowadził gości, którzy grali w przewadze od 81. minuty, na prowadzenie, a pomocnik Billy Gilmour został ukarany czerwoną kartką. Gospodarze zdołali jednak wyrównać, mimo gry w osłabieniu, kiedy obrońca Lewis Dunk zdobył bramkę w 5. minucie doliczonego czasu gry.

Mapa cieplna Jakuba Kiwiora
Mapa cieplna Jakuba KiwioraOpta/AFP

Crystal Palace doskonale wykorzystało przewagę liczebną, którą uzyskało w 35. minucie meczu z Burnley FC. Pomocnik gości Josh Brownhill został ukarany czerwoną kartką za przytrzymywanie, a gospodarze strzelili trzy gole w drugiej połowie, zapewniając sobie pierwsze ligowe zwycięstwo w tym roku kalendarzowym pod wodzą nowego trenera Olivera Glasnera. Burnley przegrało trzeci mecz z rzędu i pozostaje na przedostatnim, 13. miejscu, zaledwie punkt przed zajmującym ostatnią lokatę Sheffield Wednesday, które w niedzielę zmierzy się z Wolves.