Manchester City pokonał Brentford i traci punkt do zajmującego pierwsze miejsce LiverpooluProfimedia
Manchester City pokonał u siebie Brentford 1:0 w meczu 18. kolejki Premier League i awansował na drugie miejsce w tabeli. Obrońcy tytułu tracą jeden punkt do prowadzącego Liverpoolu.

Gospodarze, którzy po jedenastu kolejnych zwycięstwach w sobotę bezbramkowo zremisowali z Chelsea, od początku mieli przewagę, ale długo potrafili jej wykorzystać. Słowa uznania należą się bramkarzowi Brentford, Markowi Flekkenowi, gdyż kolejny raz wykazał się wieloma wspaniałymi interwencjami.

The Citizens oddali w sumie 17 strzałów w pierwszej połowie, najwięcej od ośmiu lat, nie zdobywając bramki. Podobną statystykę zanotowali wcześniej tylko raz, a było to w meczu z West Hamem w ubiegłym roku. Podopieczni trenera Guardioli w ostatnich trzech meczach Premier League ani razu nie zdobyli bramki w pierwszych 45 minutach.

Dopiero w 71. minucie holenderskiego bramkarza pokonał Erling Haaland. Norweski snajper zdobył swoją 17. bramkę w obecnym sezonie i umocnił się na prowadzeniu w tabeli strzelców. Ma przewagę dwóch bramek nad Mohamedem Salahem z Liverpoolu.

Pomeczowe oceny zawodników
Pomeczowe oceny zawodnikówFlashscore

W tabeli po 25 kolejkach City zajmuje drugie miejsce z punktem za Liverpoolem. Zwycięzcy trzech ostatnich edycji Premier League mają też tylko jeden punkt przewagi nad trzecim Arsenalem. Czwarta Aston Villa jest już sześć "oczek" za Kanonierami.