Barcelona wygrała 1:0 z Realem Sociedad po golu Ronalda Araujo w końcówce spotkania

Barcelona wygrała 1:0 z Realem Sociedad po goli Ronalda Araujo w końcówce spotkaniaAFP
FC Barcelona pokonała 1:0 Real Sociedad San Sebastian w sobotnim meczu 12. kolejki hiszpańskiej LaLiga. O zwycięstwie zadecydował gol strzelony przez obrońcę Ronalda Araujo w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Choć drużyna gospodarzy domagała się spalonego, sędzia, po konsultacji z systemem VAR, przyznał bramkę.

Real Sociedad miał kilka obiecujących szans w pierwszej połowie, ale został powstrzymany przez Marc-Andre ter Stegena. Z kolei najlepszą okazję dla Barcy stworzył Fermin Lopez po faulu na Joao Felixie przed przerwą.

Dopiero w 94. minucie piłkę do siatki skierował stoper Ronald Araujo, który sprytnie wykorzystał dośrodkowanie Gundogana i głową zdobył decydującego gola.

Barcelona poprawiła się po porażce 1:2 z Realem Madryt w El Clasico i wyprzedziła Atletico na trzecim miejscu w tabeli. Real jest na drugiej pozycji, ale Królewscy mają mecz zaległy - w niedzielę rozegrają spotkanie z Rayo Vallecano.

Statystyki meczu Real Sociedad San Sebastian - FC Barcelona
Statystyki meczu Real Sociedad San Sebastian - FC BarcelonaOpta

Girona znajduje się na szczycie tabeli LaLiga po zwycięstwie 4:2 nad Osasuną. Prowadzi w rozgrywkach z przewagą trzech punktów nad Realem.

Real Mallorca przegrała 0:2 z Betisem po golach Williana Jose i Ayoze Pereza. Z kolei Celta Vigo nie zdołała wygrać ósmego ligowego meczu z rzędu, remisując u siebie 1:1 z Sevillą.