Alavés pogrąża Cádiz w jeszcze większym kryzysie i odnosi drugie ligowe zwycięstwo z rzędu

Luis Rioja był jedynym strzelcem tego meczu.
Luis Rioja był jedynym strzelcem tego meczu.Oto Blaschke
Deportivo Alavés pokonało u siebie Cádiz 1:0 w 21. kolejce LaLigi i awansowało do środka tabeli. Luis Rioja był jedynym skutecznym strzelcem meczu, wykorzystując rzut karny tuż po przerwie. Potwierdziło to, że Baskowie mają dobry nowy rok, ponieważ do tej pory nie przegrali w lidze, a także pokonali Cadiz po raz pierwszy od 2021 roku. Z drugiej strony, był to 17. ligowy mecz bez zwycięstwa dla gości, co z pewnością nie pomogło trenerowi Sergio, którego zwolnienie było przedmiotem głośnych spekulacji.

I tym razem przyjezdni również nie zaczęli idealnie, już w trzeciej minucie mogli stracić gola, ale strzał Jona Guridiego z woleja w polu karnym trafił tylko w poprzeczkę. Cadiz zaczęło jednak wchodzić do gry i nawet zagrażało bardziej niż ich przeciwnicy, tyle że żaden z ich strzałów nie był celny.

Ostatecznie widzowie obejrzeli wyrównaną walkę z obu stron w pierwszej połowie, która nie przyniosła bramek. Sześć minut po rozpoczęciu drugiej części Luis Rioja zachwycił trybuny gospodarzy, zamieniając rzut karny uderzeniem w środek. Strzał został poprzedzony faulem Ivána Alejo w polu karnym.

Na Piratach bramka nie zrobiła większego wrażenia, a mimo to zawodnicy w niebiesko-białych koszulkach byli aktywniejsi przy piłce. Nie spieszyli się jednak z akcjami ofensywnymi i raczej utrzymywali jednobramkowe prowadzenie. Bronili go do końcowego gwizdka, podczas gdy mający kłopoty goście po zmianie stron nie oddali nawet strzału w światło bramki.