Al-Nassr w finale Pucharu Króla dzięki niesamowitej bramce Cristiano Ronaldo

CR7 zdobył bramki w obu połowach meczu
CR7 zdobył bramki w obu połowach meczuAl-Nassr
Al-Nassr pokonał Al-Khaleej 3:1, aby zapewnić sobie miejsce w finale Pucharu Króla Arabii Saudyjskiej. W półfinałowym starciu na stadionie Uniwersytetu Króla Sauda w Rijadzie górą była ekipa Cristiano Ronaldo, która otworzyła i zamknęła wynik spotkania. Sadio Mané również zdobył bramkę. Al Terais odzyskał jedną bramkę dla przegranych.

Przeciwnikami Al-Nassr w decydującym meczu 31 maja będzie Al Hilal, ich najwięksi rywale i obecni liderzy Ligi Saudyjskiej, mający dziewięć punktów przewagi nad Al-Nassr, którzy wciąż marzą o trofeum.

Śledź Puchar Króla Arabii Saudyjskiej na Flashscore

Al-Nassr od początku wyszedł na prowadzenie przeciwko 11. drużynie w lidze. Bramkarz Khaleej, Ibrahim Sehić, miał trudne zadanie od początku meczu. Cristiano Ronaldo otworzył wynik w 17. minucie, wykorzystując błąd samego Sehica. Bramkarz pomylił nogi, pozostawiając otwartą bramkę. CR7 szybko obrócił się i wykończył akcję lewą nogą.

Drugą bramkę zdobył Sadio Mané z rzutu karnego w 37. minucie, choć zapowiadało się na drugiego gola Portugalczyka w tym meczu. Sehić zapobiegł interwencjami rozstrzygnięciu przed przerwą, pomogło też szczęście - Yahya świętował gola, który został unieważniony z powodu spalonego. Przewaga Al-Nassr nie podlegała dyskusji.

Zobacz szczegóły meczu Al-Nassr vs Al-Khaleej

Dwanaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy Cristiano Ronaldo strzelił kolejnego gola, nie pozostawiając wątpliwości, że kwalifikacja była tylko kwestią czasu. Yahya gola nie zaliczył, za to asystował przy drugiej bramce CR7. Al-Khaleej zdobyło bramkę honorową, ale o kontakcie nie było mowy. Al-Nassr przechodzi do finału Pucharu Króla.