Karim Benzema ustanowił rekord w półfinałowym zwycięstwie w Saudi Super-Cup

Karim Benzema przełamał się w barwach Al-Ittihad
Karim Benzema przełamał się w barwach Al-IttihadReuters
Karim Benzema, strzelił najszybszego gola w historii Saudi Super Cup, zapewniając Al-Ittihad zwycięstwo 2:1 nad Al-Wehda w Abu Zabi i miejsce w finale rozgrywek.

Benzema skorzystał z błędu obrony i strzelił do siatki z bliskiej odległości po 55 sekundach gry, bijąc rekord Doris Salomo Fuakuputu, napastnika Al Fateh, ustanowiony w pierwszym finale w 2013 roku. Był to pierwszy gol francuskiego napastnika w 2024 roku.

Po 42 minutach Abderrazzak Hamedallah podwoił przewagę po dośrodkowaniu Romarinho. Hussain Ahmed Al Issa zdobył bramkę pocieszenia dla Al-Wehda w 91. minucie po tym, jak sześć minut wcześniej pomocnik Maroka Faycal Fajr, spudłował z rzutu karnego.

Trener Al-Ittihad, Marcelo Gallardo, będzie chciał w czwartkowym finale sięgnąć po swój pierwszy tytuł dla klubu. Ich rywalem będzie Al-Hilal, które pokonało 2:1 Al-Nassr, a w tym starciu czerwoną kartkę zobaczył Cristiano Ronaldo