Al-Hilal ustanowiło rekord zwycięstw z rzędu w historii Saudi Pro League

Al-Hilal ustanowiło rekord zwycięstw z rzędu w historii Saudi Pro LeagueAFP
Al-Hilal ustanowiło rekord zwycięstw z rzędu w historii ligi saudyjskiej. Wszystko stało się w meczu z Al-Ettifaqu, który Al-Hilal wygrało 2:0.

Al-Hilal ma siedem punktów przewagi nad drugim Al-Nassr w Saudi Pro League. Po 21 meczach uzbierało 29 punktów i wyprzedza ekipę, w której największą gwiazdą jest Cristiano Ronaldo. Zespół Portugalczyka w ostatniej kolejce pokonał 3:2 Al-Shabab

Zespół trenera Jorge Jesusa odniósł 14 zwycięstw z rzędu w lidze, kończąc tym samym poprzedni rekord Al-Nassr, który wynosił 13 zwycięstw od listopada 2013 r. do lutego 2014 r.

Sergej Milinković-Savić dał Al-Hilal prowadzenie w 40. minucie po strzale głową po rzucie rożnym. Salem Al-Dawsari dodał drugiego gola z bliskiej odległości w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

Wieczór dla Al-Hilal byłby idealny, ale król strzelców saudyjskiej ligi Alexander Mitrović otrzymał żółtą kartkę i opuści następny mecz przeciwko broniącemu tytułu Al-Ittihad ze względu na zgromadzone kartki.