50. gol Cristiano Ronaldo pomaga Al Nassr awansować do półfinału King Cup

Arabian Cup: 50. gol Cristiano Ronaldo pomógł Al Nassr awansować do półfinału (2-5)Profimedia
Cristiano Ronaldo zdobył już 50 bramek w 2023 roku. Tym razem jego wkład pomógł Al Nassr zwyciężyć aż 5:2 nad Al Shabab i awansować do półfinału krajowego pucharu w Arabii Saudyjskiej

W poniedziałkowym meczu ćwierćfinałowym King Cup Al Nassr mierzył się w derbach z silnym Al Shabab i na początku wydawało się, że to będzie trudna przeprawa. Po kwadransie Al Shabab miał rzut karny, ale zmarnował go Yannick Carrasco

Al Nassr odpowiedziało bardzo szybko, obejmując w 17. minucie prowadzenie po golu Seko Fofany. Niecałe 10 minut później Carlos Junior dał Al Shabab wyrównanie, ale niemal natychmiast poprawił Sadio Mane dla Al Nassr, a w doliczonym czasie pierwszej połowy było już 3:1 po golu Abdulrahmana Ghareeba.

Występy CR7 w ostatnim czasie - cztery pozycje dotyczą tylko 2023 roku
Występy CR7 w ostatnim czasie - cztery pozycje dotyczą tylko 2023 rokuFlashscore

Tym sposobem losy meczu były niemal przesądzone po 45 minutach, a Cristiano Ronaldo mógł przystąpić do koncertu. Kilka razy ostrzeliwał bramkę gospodarzy i w końcu się udało. W 74. minucie, po genialnej asyście Otavio, zdobył swojego 50. gola w 2023 roku. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla Al Nassr, zapewniając drużynie awans do półfinału King Cup.

Na 50 bramek strzelonych przez legendarnego Portugalczyka w 2023 roku składa się 30 trafień w lidze saudyjskiej, 10 w reprezentacji narodowej, 9 w rozgrywkach międzynarodowych z Al Nassr oraz ostatni, jedyny dotąd gol w King Cup.