Ronaldo w świetnym stylu świętuje swój 1200. mecz w karierze. Gol i asysta z Al Riyadh

Ronaldo świętuje zdobycie bramki w meczu
Ronaldo świętuje zdobycie bramki w meczuTwitter @AlNassrFC_EN
Cristiano Ronaldo uczcił swój 1200. profesjonalny mecz golem i asystą, pomagając w piątek wygrać Al Nassr 4:1 z Al Riyadh.

"Cristiano Ronaldo zagrał teraz w 1,200 profesjonalnych meczach" - poinformowała Liga Saudyjska na platformie X, gdy były gracz Realu Madryt zbliżył się do Petera Shiltona, który prowadzi na liście graczy z największą liczbą oficjalnych występów.

Ronaldo otworzył wynik w 33. minucie gry, kiedy skorzystał z dośrodkowania od Sadio Mane, któremu nie uznano gola w pierwszej minucie meczu.

Portugalczyk umocnił swój status najlepszego strzelca ligi dzięki 16 bramkom w 16 meczach sezonu i pomógł swojej drużynie odbić się po porażce 0:3 z liderem Al Hilal w ubiegły piątek.

"Kolejne trzy punkty!" - napisał Ronaldo w mediach społecznościowych.

"Dziękuję wszystkim moim kolegom z drużyny, którzy pomogli mi osiągnąć 1200. mecz. Co za jazda, ale jeszcze nie skończyliśmy!".

Trzy minuty po doliczonym czasie pierwszej połowy Ronaldo asystował przy golu głową swojego rodaka Otavio.

Brazylijczyk Talisca dwukrotnie trafił do siatki w drugiej połowie, a bramkę pocieszenia dla gospodarzy zdobył Andre Gray.

Al Nassr zajmuje drugie miejsce w tabeli z 37 punktami, wyprzedzając Al Hilal o siedem, podczas gdy Al Riyadh zajmuje 14. miejsce z 16 punktami.

Były bramkarz reprezentacji Anglii, Shilton, jest uznawany za rekordzistę pod względem największej liczby rozegranych meczów w profesjonalnych rozgrywkach mężczyzn, choć liczba ta jest kwestionowana. Niektóre serwisy statystyczne podają, że liczba ta wynosi 1 390, ale sam Shilton na swoim kanale X podaje, że jest to 1 387.