Szczęśliwy gol daje Belgii pierwsze miejsce w grupie kwalifikacyjnej

Szczęśliwy gol daje Belgii pierwsze miejsce w grupie kwalifikacyjnejAFP
Yannick Carrasco strzelił przypadkowego gola, a Belgia wygrała 1:0 w Azerbejdżanie w sobotę i zajęła pierwsze miejsce w grupie F kwalifikacji do mistrzostw Europy, "pokonując" także słabe boisko i gwałtownie rosnące temperatury.

Belgowie wyprzedzili Austrię różnicą bramek, gdyż obie drużyny mają 10 punktów po czterech meczach.

Belgia starała się atakować od samego początku, a Leandro Trossard trafił w słupek po precyzyjnym podaniu od Romelu Lukaku, grającego mimo zaledwie 20 minut w klubowej piłce nożnej w tym sezonie. W pierwszej połowie skończyło się jednak tylko na kilku mało klarownych okazjach.

Podopiecznym Domenico Tedesco udało się przełamać w 38. minucie przy sporym szczęściu. Strzał z daleka Johana Bakayoko uderzył w nieświadomego Carrasco, zmieniając kierunek lotu piłki i myląc bramkarza gospodarzy.

Pomeczowe oceny zawodników
Pomeczowe oceny zawodnikówFlashscore

Belgia, pozbawiona podstawowego bramkarza Thibaut Courtois i pomocnika Kevina De Bruyne z powodu długotrwałych kontuzji po dokonaniu zmian wciąż pokazywała determinację. Nowo pozyskany przez Manchester City pomocnik Jeremy Doku był bliski dołożenia drugiego trafienia, ale ostatecznie więcej goli już nie padło.