Sparingowy mecz Wisły Kraków z LASK Linz został ustawiony?

Prawdopodobnie sędzia główny spotkania brał udział w ustawieniu meczu Wisły Kraków z LASK Linz
Flashscore
Wisła Kraków przegrała sparingowy mecz z LASK Linz 1:3, ale sam wynik wzbudza podejrzenia. Dziennikarz TVP Sport Mateusz Miga przekazał na Twitterze, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że spotkanie zostało ustawione, a sytuacja z 75. minuty zdaje się to potwierdzać.

Wisła Kraków kończy przygotowania do rundy wiosennej w Turcji. Dziś Biała Gwiazda rozegrała ostatni sparing podczas obozu. Rywalem był LASK Linz i miał to być poważny sprawdzian formy dla Wiślaków, ponieważ ich przeciwnik to trzecia drużyna austriackiej Bundesligi.

Wisła wyszła na prowadzenie 1:0 w pierwszej połowie po golu Luisa Fernandeza z rzutu karnego. LASK wziął się za odrabianie strat zaraz na początku drugiej połowy i wyrównali.

Do kuriozalnej sytuacji doszło w 75. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła w udo piłkarza Wisły Kraków, a sędzia zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego, w co nie mogli uwierzyć zawodnicy i sztab szkoleniowy Białej Gwiazdy.

Screen z sytuacji, w której sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką
YouTube

Po pierwszej połowie Mateusz Miga, dziennikarz TVP Sport, przekazał informację, że na rynkach bukmacherskich postawiono aż łącznie 23 tys. euro na minimum cztery gole w spotkaniu. Tuż przed rzutem karnym przy wyniku 1:1 to kwota wzrosła już do 41 tys. euro.

Mecz zakończył się wynikiem 3:1, czyli wszystkie warunki do wygrania zakładu zostały spełnione.