Pięciu różnych strzelców i powrót do formy! Aston Villa miażdży Sheffield United

Villa świętuje kolejne zwycięstwo w Premier League
Villa świętuje kolejne zwycięstwo w Premier LeagueProfimedia
W drugim z rzędu meczu u siebie Sheffield United straciło pięć bramek. Aston Villa przełamuje styczniową niemoc strzelecką w bardzo przekonującym stylu, z pięcioma różnymi strzelcami bramek.

Po rozczarowaniu, jakim było roztrwonienie prowadzenia przeciwko Crystal Palace w połowie tygodnia, na Sheffield United ciążyła presja, aby uzyskać pozytywny wynik dzisiejszego wieczoru.

Sprawdź komplet statystyk, składy i przebieg meczu Sheffield United - Aston Villa

Ale wszelkie nadzieje zostały szybko zgaszone, kiedy Ollie Watkins zmusił Anel Ahmedhodžića do odepchnięcia piłki z linii bramkowej tylko po to, by John McGinn wbił ją do pustej siatki. Watkins kilka minut później zdobył też bramkę sam, gdy wykończył zręcznie idealne podanie od Douglasa Luiza.

Zanim miejscowi zdołali się pozbierać, podopieczni Unaia Emery'ego szybko dodali trzecią bramkę, gdy podkręcony strzał Leona Baileya zmienił wynik na 3:0. Na tablicy dopiero 20 minut, a jakby już było po meczu...

Po porażce 8:0 u siebie z Newcastle, najbardziej drastycznej porażce w tym sezonie, kibice Sheffield mmogli obawiać się najgorszego również w tym pojedynku, ponieważ Youri Tielemans po półgodzinie gry doprowadził do wyniku 4:0.

W drugiej połowie goście nieco jednak złagodnieli, a ostatnią bramkę w meczu zdobył Alex Moreno, który trafił po asyście Watkinsa. Hiszpański obrońca zdobył swoją drugą bramkę dla drużyny Unaia Emery'ego.

Gospodarze oklaskiwali gola honorowego w doliczonym czasie za sprawą Viniego Souzy, ale VAR interweniował i nawet tej odrobiny pociechy miejscowym nie dał - był spalony.