Czyli z Mołdawią jednak da się wygrać? Polska U17 z awansem na Euro

Czyli z Mołdawią jednak da się wygrać? Polska U17 z awansem na EuroLaczyNasPilka.pl
Hat-trick Jakuba Adkonisa dał Polsce komfortową wygraną 3:0 nad rówieśnikami z Mołdawii zaledwie kilkadziesiąt metrów od miejsca, gdzie seniorska reprezentacja nie przegrała pomimo prowadzenia 2:0.

W sobotnie popołudnie Polska U17 i Mołdawia U17 spotkały się w miejscu wciąż bardzo bolesnym dla kibiców znad Wisły – w kompleksie Zimbru, do tego również w meczu kwalifikacyjnym mistrzostw Europy 2024

Młodzi Polacy nie mieli jednak podobnych perypetii, co dorosła reprezentacja. Już po sześciu minutach Cyprian Popielec dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego w okolicach narożnika, tam piłkę wyłożył Mateusz Dziewiatowski, a Jakub Adkonis zaliczył pierwsze trafienie dla Biało-Czerwonych.

Przewagę Polaków potwierdził ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą, tym razem wykorzystując rzut karny z 38. minuty. Kolejną jedenastkę Adkonis wbił do bramki Maxima Gumenco już po zmianie stron, zapewniając pewną wygraną 3:0 nad Mołdawią

Po dwóch meczach kwalifikacyjnych Polacy U17 mają komplet punktów i bilans 6:0 po dwóch wygranych spotkaniach. Tym samym Biało-Czerwoni zapewnili sobie co najmniej drugie miejsce w grupie kwalifikacyjnej, a o prymat powalczą 3 października z rówieśnikami ze Szwecji.