Świetny mecz Brahima Diaza. Real Madryt pokonał Granadę 2:0 i został liderem LaLigaProfimedia
Real Madryt pokonał Granadę 2:0 w sobotnim meczu 15. kolejki hiszpańskiej La Liga. Przesądzili o tym Brahim Diaz i Rodrygo, który w ostatnich pięciu meczach zdobył już sześć bramek.

Real Madryt po tym zwycięstwie prowadzi w tabeli po 15. kolejce przed Gironą. Drużyna prowadzona przez trenera Michela, która nie przegrała w LaLiga od ponad dwóch miesięcy, triumfowała 2:1 nad Valencią. W ostatnich dziesięciu minutach urugwajski napastnik Cristhian Stuani po dwóch podaniach od Couto strzelił dwa gole i odwrócił losy spotkania.

Obie drużyny mają po 38 punktów, przy czym Królewscy mają lepszy bilans bramkowy.

Los Blancos objęli prowadzenie w 26. minucie spotkania. Kapitalne dośrodkowanie Toniego Kroosa na bramkę zamienił Brahim Diaz, dla którego było to drugie trafienie w tym sezonie ligowym. Rodrygo podwyższył prowadzenie dwanaście minut po przerwie. 22-letni Brazylijczyk ma na koncie sześć goli i cztery asysty w czterech ostatnich meczach dla Realu.

Athletic Bilbao pokonał Rayo Vallecano 4:0 i zajmuje piąte miejsce w tabeli z 28 punktami.