Znakomity debiut Kane'a w Bundeslidze: ​​asysta, gol i trzy punkty w starciu z WerderemAFP
Rekordowy zawodnik Bayernu Monachium, Harry Kane, strzelił gola w swoim debiucie w Bundeslidze i poprowadził mistrzów do zwycięstwa 4:0 nad Werderem Brema oraz zwycięskiego rozpoczęcia sezonu ligowego.

Kapitan reprezentacji Anglii, Kane, który dołączył do klubu w zeszłym tygodniu za rekordową w lidze kwotę 100 milionów euro (108,68 milionów dolarów), aby rozwiązać problemy Bayernu ze zdobywaniem bramek, strzelił drugiego gola w 74. minucie, po tym jak wcześniej wynik otworzył Leroy Sane.

Sane dołożył kolejną bramkę w 90. minucie, a Mathys Tel podwyższył na 4:0 w doliczonym czasie gry.

Bayern poniósł niespodziewaną porażkę u siebie 0:3 z RB Lipsk w Superpucharze Niemiec w zeszłym tygodniu, a Kane wystąpił w drugiej połowie jako rezerwowy po przeprowadzce z Tottenhamu Hotspur.

Heat mapa - Harry Kane
Heat mapa - Harry KaneOpta/AFP

Jednak tym razem Bawarczycy szybko wyszli na prowadzenie, gdy Kane asystował Sane, który pokonał bramkarza Jiri Pavlenkę.

Pomimo tego, że Werder był całkowicie zamknięty na własnej połowie przez większość pierwszych 45 minut, Bayern nie był w stanie dołożyć kolejnej bramki, ponieważ Kane był dobrze pilnowany, a goście próbowali szczęścia głównie w strzałach z dystansu.

Werder próbował zaskoczyć Bayern zaraz po wznowieniu gry i stworzył trzy kolejne szanse w pierwszych czterech minutach drugiej połowy.

Statystyki meczu Werder Brema - Bayern Monachium
Statystyki meczu Werder Brema - Bayern MonachiumOpta

Goście nie zlekceważyli sygnału alarmowego i szybko odpowiedzieli strzałem Kingsleya Comana w słupek w 59. minucie i Kane'a, który zmusił Pavlenkę do interwencji dwie minuty później.

Gdy Werderowi zabrakło już sił, Sane strzelił swoją drugą bramkę tego wieczoru po kombinacji z Thomasem Muellerem w polu karnym, a wynik spotkania ustalił rezerwowy Tel.

Dawid Kownacki pojawił się na boisku w 79. minucie meczu, zastępując Jensa Stage'a.