Bayern i Kane biją koszulkowy rekord w Bundeslidze. Fani kupili ich już blisko 100 tysięcy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Bayern i Kane biją koszulkowy rekord w Bundeslidze. Fani kupili ich już blisko 100 tysięcy
Harry Kane na razie spłaca się Bayernowi na każdej płaszczyźnie
Harry Kane na razie spłaca się Bayernowi na każdej płaszczyźnie
PAP
Bayern Monachium już niedługo sprzeda 100-tysięczną koszulkę z nazwiskiem pozyskanego latem Anglika Harry'ego Kane'a. 30-letni napastnik jest pod tym względem rekordzistą, bo trykoty z nazwiskiem żadnego piłkarza nie miały w ciągu pierwszego sezonu tylu nabywców – poinformował magazyn "Kicker".

Według tych danych, już w weekend, kiedy kapitan reprezentacji Anglii podpisał kontrakt z 33-krotnym mistrzem Niemiec, sprzedanych zostało ok. 20 tysięcy koszulek z jego nazwiskiem na plecach. Szacuje się, że historyczna granica 100 tys. zostanie osiągnięta jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Gazeta powołuje się również na słowa dyrektora generalnego Bayernu Jana-Christiana Dreesena, który na corocznym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy miał powiedzieć, że "nigdy wcześniej klub nie odnotował tylu wejść na profile w mediach społecznościowych, co w dniu oficjalnego pozyskania Kane'a".

"Jesteśmy szczęśliwi, że taka gwiazda sportu i taki gentleman chciał kontynuować karierę w Monachium. Chcemy pomóc ozdobić jego karierę kolejnymi trofeami i sukcesami" – dodał.

Anglik, sprowadzony latem z Tottenhamu za ok. 100 milionów euro, także na boisku przebija osiągnięcia poprzedników, m.in. jest pierwszym w historii zawodnikiem, który po 11 kolejkach Bundesligi ma w dorobku 17 trafień, co oznacza, że jest na najlepszej drodze do poprawienia wynoszącego 41 goli w sezonie rekordu Roberta Lewandowskiego.

"Stumilionowe transfery nie będą naszą codziennością, ale w tym wypadku, mimo pewnych wątpliwości, było warto" – podsumował Dreesen.

W roku obrotowym 2022/23 przychody Bayernu z działalności reklamowo-marketingowej wyniosły 110,2 mln euro. Dochód ze sprzedaży koszulek z nazwiskiem Kane'a trafi do rozliczeń za sezon 2023/24.