Der Klassiker dla Bayernu. Bawarczycy pokonali Borussię Dortmund 4:0 po hat-tricku Kane'aAFP
Bayern Monachium w 10. kolejce niemieckiej Bundesligi w przekonującym stylu wygrał 4:0 z Borussią Dortmund, która do tego weekendu była niepokonana. Hat-tricka zdo Harry'ego Kane'a.

Piłkarze panującego mistrza Niemiec wykorzystali fantastyczny początek meczu. Już w 4. minucie główką popisał się wracający po kontuzji stoper Dayot Upamecano, w 9. minucie prowadzenie podwyższył Kane. W 72. minucie angielski snajper strzelił po raz drugi w meczu, a w doliczonym czasie gry skompletował hat-tricka. Przy dwóch pierwszych golach dla gości asystował Leroy Sane.

Bayern umocnił się na drugim miejscu w tabeli po zwycięstwie nad swoimi odwiecznymi rywalami i nadal utrzymuje z nimi dobrą passę - nie przegrał z Dortmundem łącznie w jedenastu meczach od 2019 roku. Z kolei Borussia zanotowała pierwszą porażkę w tym sezonie ligowym i zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Harry Kane - statystyki
Harry Kane - statystykiOpta/AFP

Bayer Leverkusen, który wygrał 3:2 z Hoffenheim, jest na szczycie tabeli Bundesligi przed Bayernem z dwupunktową przewagą. Lipsk poniósł drugą porażkę w tym sezonie, przegrywając 0:2 u siebie z Mainz. W innym meczu Frankfurt pokonał Union Berlin 3:0, a dwie bramki zdobył egipski napastnik Omar Marmoush.