Najważniejsze wydarzenia weekendu: szok Zlína, kaszel Mourinho i dwa gole z połowy

Zlín zdobył dziewięć bramek, z czego osiem w drugiej połowie
Zlín zdobył dziewięć bramek, z czego osiem w drugiej połowieProfimedia / Livesport
Piłkarski weekend jest zróżnicowany i pełen interesujących momentów. Najlepsze, najgorsze, najciekawsze i najdziwniejsze zostaną zebrane przez Flashscore w nowym cotygodniowym artykule. Dziś prześledzimy nieszczęścia Zlína i Ajaxu, solidną obronę Interu i złośliwe uwagi Jose Mourinho.

Gol weekendu

Tym razem dylemat najlepszego gola pozostawimy czytelnikom. Weekend przyniósł bowiem dwa gole ze środka pola. Florent Muslia zabłysnął jednym trafieniem podczas zremisowanego meczu Paderbornu z St. Pauli w drugiej Bundeslidze, a Lamine Camara z Metz drugim, choć jego gol tylko złagodził porażkę z Monaco.

Faworyt weekendu

Strzelić pięć goli w meczu i mimo to przegrać? To się po prostu nie zdarza. Zwłaszcza gdy przegrywa się czterema bramkami... Ten horror "udał się" piłkarzom Zlína, którzy przegrali 5:9 z Mladą Boleslav. Jeszcze w 46. minucie prowadzili 3:1, ale w drugiej połowie Boleslav trafił osiem razy. Czeska liga nigdy nie widziała meczu z czternastoma bramkami...

Strzelcy goli w spotkaniu FC Zlin - Mlada Boleslav
Strzelcy goli w spotkaniu FC Zlin - Mlada BoleslavFlashscore

Z mediów społecznościowych

José Mourinho jest bezdenną studnią powiedzonek i nie boi się szturchać, a tym bardziej odwzajemniać. Kiedy gracz Monzy Alejandro "Papu" Gómez pochylił się nad osobą Portugalczyka przed rewanżem Romy z Monzą, mówiąc, że pamięta go tylko z pokonania jego zespołu w finale Ligi Europy, możliwość riposty szybko wylądowała na kolanach Mourinho. "Mam kaszel, ale wolałbym nie brać syropu ani tabletek. Wtedy mógłbym mieć problem z przejściem kontroli antydopingowej" - zażartował. To Gómez jest teraz zawieszony za doping.

Statystyki weekendu

San Siro, a raczej Stadio Giuseppe Meazza, to świątynia. Ale jedna z "jego" drużyn, Inter, paradoksalnie jest w tym roku silniejsza na wyjeździe. Podopieczni Simone Inzaghiego wygrali pięć ostatnich spotkań i we wszystkich zachowali czyste konto. Jedyny taki przypadek w historii klubu miał miejsce bardzo dawno temu, bo w 1966 roku. Doświadczony bramkarz Yann Sommer pozwala tym samym zapomnieć o Andre Onanie, który z kolei boryka się z problemami w Manchesterze United.

Historia weekendu

Wydaje się, że Barcelona w każdej sytuacji potrafi wyciągnąć z rękawa młody talent, który nagle zaczyna błyszczeć i rozstrzygać mecze. Od początku sezonu głośno jest o Lamine Yamalu, a 16-letni szykowny zawodnik jest już nawet członkiem kadry narodowej Hiszpanii. Tym razem zabłysnął jednak ktoś inny. 17-letni napastnik Marc Guiu wszedł na murawę w swoim pierwszym w życiu meczu w dorosłej piłce, ledwie minutę później zdobywając pierwsze trafienie w meczu z Bilbao. Jego wymarzony debiut oglądali także rodzice, którzy nie mogli powstrzymać łez.

Zdjęcie weekendu

Fotel trenerski w Ajaxie Amsterdam ma być celem ambitnych trenerów, którzy chcą walczyć o tytuł i chwałę w europejskich pucharach. W tym sezonie wszystko zostało jednak wywrócone do góry nogami. Holenderski gigant ma za sobą passę czterech porażek z rzędu i zajmuje przedostatnie miejsce! Nastroje w mocno zmienionym składzie są mizerne, o czym świadczy zdjęcie trenera Maurice'a Steijna po porażce z Utrechtem. To jedno z jego ostatnich zdjęć w tej roli, klub zwolnił go w poniedziałek...