Milwaukee Bucks po dogrywce lepsze od Boston Celtics w hicie Konferencji Wschodniej

Jrue Holiday zdobył aż 40 punktów w meczu przeciwko Boston Celtics
Jrue Holiday zdobył aż 40 punktów w meczu przeciwko Boston CelticsAFP
Milwaukee Bucks zanotowało jedenaste zwycięstwo z rzędu. Tym razem pokonali lidera Konferencji Wschodniej Boston Celtics 131:125. Najwięcej punktów zdobył Jrue Holiday.

Początek spotkania przebiegał pod dyktando Boston Celtics. Liderzy Konferencji Wschodniej byli skuteczniejsi i wygrali pierwszą kwartę 35:27. Kolejne dwanaście minut odwróciło jednak sytuację. Tym razem to Milwaukee przeważało i do przerwy prowadzili 64:63. Wyrównany wynik zwiastował spore emocje w dalszej części meczu.

Trzecia kwarta układała się po myśli graczy z Bostonu, którzy w pewnym momencie prowadzili już 92:78 i wydawało się, że pewnie zmierzają po zwycięstwo. Bucks jednak wrócili na właściwe tory i przed decydującą częścią przegrywali tylko 90:95.

Ostatnia odsłona wyglądała lepiej w wykonaniu Milwaukee, którzy szybko wyszli na prowadzenie i byli blisko zwycięstwa. Na kilka sekund przed końcem prowadzili 116:113, ale wtedy pięknym rzutem za trzy punkty popisał się Sam Hauser i doprowadził do dogrywki.

Dogrywkę lepiej rozegrali Bucks, którzy wygrali ostatecznie całe spotkanie 132:125. Najwięcej punktów w całym spotkaniu zdobył Jrue Holiday, który zdobył ich aż 40. Świetny mecz rozegrał też Giannis Antetokounmpo. Grek zanotował 36 punktów, miał 13 zbiórek i 9 asyst.