Kolejna porażka San Antonio Spurs, Boston Celtics lepsi od Detroit Pistons

Jayson Tatum poprowadził Boston Celtics do zwycięstwa nad Detroit Pistons
Jayson Tatum poprowadził Boston Celtics do zwycięstwa nad Detroit PistonsAFP
San Antonio Spurs zanotowali dziewiątą porażkę z rzędu. Tym razem ulegli Chicago Bulls 104:128. Ważne zwycięstwo odnieśli koszykarze Boston Celtics, którzy pokonali Detroit Pistons 111:99 i pozostali na pozycji lidera Konferencji Wschodniej.

San Antonio w pierwszych dwóch kwartach toczyło w miarę wyrównaną walkę z Chicago Bulls. W pierwszej kwarcie prowadzili nawet 17:12. Później było już jednak gorzej. Ostatecznie pierwsza część zakończyła się wynikiem 39:28 dla Chicago. Kolejna odsłona przyniosła jednak odrobienie strat przez Spurs. Do przerwy Bulls prowadzili już tylko 62:59.

Druga połowa to jednak przez większą część dominacja gospodarzy. Zwłaszcza czwarta kwarta, która zakończyła się wygraną Chicago 38:19. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 128:104. Ponownie na parkiecie zabrakło Jeremiego Sochana, który zmaga się z kontuzją pleców. Dla Spurs była to dziewiąta porażka z rzędu.

Boston Celtics przegrali poprzednie spotkanie z Phoenix Suns i musieli zanotować zwycięstwo z Detroit Pistons. Po piętach Celtów depcze Milwaukee Bucks, którzy zanotowali siedem wygranych z rzędu. Celtics ostatecznie pokonali najsłabszy zespół Konferencji Wschodniej 111:99 i wciąż znajdują się na czele tabeli.

Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobył Jayson Tatum, który uzyskał 34 punkty. Dołożył do tego 11 zbiórek i 6 asyst.