Futbol Flash: Lewandowski strzela, Empoli ratuje skórę kosztem Frosinone

Zaktualizowany
Futbol Flash: Trenerska karuzela otwiera ostatni weekend sezonu 2023/24
Futbol Flash: Trenerska karuzela otwiera ostatni weekend sezonu 2023/24Profimedia / Flashscore
Nadszedł weekend, a uwaga z europejskich pucharów, ponownie przenosi się na ligowe murawy. Aby upewnić się, że nie przegapisz najważniejszych informacji ze stadionów, miej oko na Futbol Flash, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia piłkarskie nie tylko oczami danych.

Niedziela, 26 maja

23:10 Robert Lewandowski i Fermin Lopez strzelcami goli dla Barcelony w ostatnim meczu rozgrywek 2023/24. Duma Katalonii wygrywa 2:1 w Sevilli. Zapraszamy na podsumowanie tego meczu.

Liczby meczu Sevilla - Barcelona
Liczby meczu Sevilla - BarcelonaOpta by Stats Perform

22:44 Niebywałe ostatnie sekundy w Empoli! Najbardziej polska z drużyn Serie A uratowała się przed spadkiem, pokonując AS Romę w doliczonym czasie. Gol M’baye Nianga z 93. minuty dał wygraną 2:1, spychając Frosinone na ostatnie miejsce spadkowe. Bartosz Bereszyński rozegrał 66 minut, Sebastian Walukiewicz wszedł na całą drugą połowę, a po drugiej stronie w wyjściowym składzie pokazał się Nicola Zalewski, zmieniony na 10 minut przed końcem.

22:14 Valladolid pierwszą drużyną z gwarancją awansu do hiszpańskiej ekstraklasy. Jeszcze w 87. minucie zawodnicy Puceli przegrywali u siebie, by 10 minut później świętować wygraną 3:2.

LaLiga 2 - czołówka w niedzielny wieczór
LaLiga 2 - czołówka w niedzielny wieczórFlashscore

21:36 Nie ma podwójnej korony dla lizbońskiego Sportingu. Po 90 minutach było 1:1, a w dogrywce rzut karny Mehdiego Taremiego przesądził o wygranej FC Porto 2:1.

21:21 Robert Lewandowski otwiera wynik w Sevilli! Polski napastnik tuż przed upływem kwadransa ostatniego meczu Barcelony w sezonie 2023/24 zdobył swoją 19. ligową bramkę i dał przewagę Dumie Katalonii. Mecz trwa, śledź go z Flashscore!

20:32 Michał Skóraś mistrzem Belgii! Club Brugge w derbach o mistrzostwo z Cercle Brugge zremisowało co prawda tylko 0:0, ale to wystarczyło. Niebiesko-czarni świętują tytuł, a polski pomocnik zaliczył dziś 93 minuty na boisku. Biorąc pod uwagę jak ciężka była jego aklimatyzacja jesienią, 24-letni zawodnik sprowadzony z Lecha Poznań powinien kończyć sezon w bardzo dobrym nastroju. W całym sezonie zaliczył cztery gole i dziewięć asyst, z czego lwią część w rundzie wiosennej.

Club Brugge po raz 19. kończy sezon na szczycie tabeli
Club Brugge po raz 19. kończy sezon na szczycie tabeliFlashscore

20:11 Atalanta pewnie pokonała u siebie Torino 3:0 na koniec sezonu Serie A. Niespodzianki nie ma, ale wynik okazuje się bardzo brzemienny w skutki. Bogini awansowała na czwarte miejsce, co oznacza, że Włosi nie dostaną szóstego miejsca w fazie ligowej Ligi Mistrzów – ta lokata trafi do portugalskiej Benfiki. Z kolei Torino Karola Linettego zachowało szansę na grę w Europie, ale tylko pod warunkiem, że Fiorentina pokona Olympiakos w nadchodzącym finale Ligi Konferencji.

Liczby meczu Atalanta - Torino w ostatni weekend Serie A
Liczby meczu Atalanta - Torino w ostatni weekend Serie AOpta by Stats Perform

19:35 Były dwa bardzo szybkie gole Krzysztofa Piątka na koniec sezonu, ale to już nieaktualne. Polski napastnik zdobył hat-tricka na minutę przed zejściem z boiska. Sezon kończy z 17 golami i asystą. Sebastian Szymański również błyszczał w niedzielę, zdobywając 10. ligowego gola w sezonie. Obaj byli gwiazdami swoich drużyn w ostatniej kolejce. Więcej o występie obu polskich ofensorów piszemy tutaj.

19:08 W czwartym meczu z rzędu Kamil Grabara puszcza bramkę i zalicza najniższą notę z podstawowego składu FC Kopenhagi. Ostatnio padały wobec niego zarzuty, że myślami jest już w Wolfsburgu. Dziś faktycznie może tam kierować myśli, ponieważ właśnie skończył się ostatni dzień meczowy w Danii. FCK tylko zremisowała u siebie 1:1 z Nordsjaelland, a ponieważ Brondby nieoczekiwanie przegrało 2:3 z Aarhus, mistrzem Danii zostało Midtjylland po remisie 3:3 z Silkeborgiem.

Midtjylland kończy sezon na szczycie duńskiej Superligi
Midtjylland kończy sezon na szczycie duńskiej SuperligiFlashscore

18:23 Zapowiada się popisowa niedziela Polaków w Turcji! W ciągu kwadransa ostatniej kolejki tamtejszej Super Lig Krzysztof Piątek zdążył zdobyć dwa gole, a kolejne trafienie dołożył Sebastian Szymański dla Fenerbahce.

18:10 Znamy już komplet beniaminków przyszłego sezonu Premier League. Do najwyższej ligi w Anglii wraca Southampton z Janem Bednarkiem, które pokonało w finale baraży o awans Leeds 1:0 w meczu rozgrywanym na Wembley. Tym samym Święci dołączyli do Leicester i Ipswich, które wcześniej wywalczyły bezpośredni awans z Championship.

17:11 Arka Gdynia musiała tylko nie przegrać swojego meczu z katowicką GieKSą, by już dziś świętować bezpośredni awans do Ekstraklasy z drugiego miejsca. Nic z tego, przegrała 0:1 po tym, jakże miłym dla oka golu Adriana Błąda. Po 19 latach mozolnej odbudowy od poziomu amatorskiego GKS Katowice powraca na salony krajowej piłki. Gratulacje!

17:06 Blamaż Wisły Kraków, blamaż Wisły Płock - imienniczki przegrały swoje mecze i kolejny sezon spędzą poza Ekstraklasą. Fatalny koniec sezonu. A kto powalczy o ostatnie miejsce w PKO BP Ekstraklasie? Mamy pełną listę.

17:01 Poznaliśmy komplet spadkowiczów z Fortuna 1 Ligi. Z rozgrywkami żegnają się Zagłębie Sosnowiec, Podbeskidzie Bielsko-Biała i Resovia. Wojskowi dziś co prawda wygrali w Płocku, ale to nie wystarczyło - zwycięstwo zanotowała także Polonia Warszawa i to ona wywalczyła utrzymanie.

Trzy ostatnie miejsca Fortuna 1 Ligi
Trzy ostatnie miejsca Fortuna 1 LigiFlashscore

14:00 Wczoraj Ekstraklasa, dziś Fortuna 1 Liga: dokładnie za godzinę ruszy dziewięć ostatnich meczów na drugim poziomie rozgrywkowym. GKS Katowice i Arka powalczą o bezpośredni awans, Polonia i Resovia o utrzymanie, a Wisła Kraków o skok na miejsce barażowe. Wszystkie mecze od 15:00 na żywo można śledzić z Flashscore!

34. kolejka Fortuna 1 Ligi
34. kolejka Fortuna 1 LigiFlashscore

13:13 Erik Exposito po fantastycznej jesieni dowiózł prowadzenie w klasyfikacji strzelców, notując bardzo solidne występy na ostatniej prostej. Zapewnił Śląskowi Wrocław niezapomniany sezon, ale czy właśnie oglądaliśmy go w WKS-ie po raz ostatni?

Erik Exposito spędził w Śląsku pięć sezonów i został pierwszym w historii klubu królem strzelcówFlashscore

11:45 Dzisiaj po południu swój ostatni mecz w piłkarskiej karierze rozegra Leonardo Bonucci. Świetny włoski stoper, który ośmiokrotnie wygrywał Serie A i z reprezentacją Włoch triumfował w Euro 2020, jest teraz zawodnikiem Fenerbahce. Jego klub w ostatniej kolejce będzie walczył o mistrzostwo Turcji, a dla Bonucciego będzie to ostatni występ w karierze.

09:40 Mateusz Bogusz znowu to zrobił! Tym razem zawodnik Los Angeles FC trafił do siatki po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego, a jego zespół wygrał na wyjeździe z Atlantą United 1:0. W takiej formie Polak śmiało może czekać na powołanie od Michała Probierza na Euro 2024!

08:59 Kylian Mbappe wczoraj zagrał swój ostatni mecz w barwach Paris Saint-Germain, a już za kilka dni ma ogłosić swój nowy klub. Sam zainteresowany, który jest łączony z przejściem do Realu Madryt, powiedział o tym wywiadzie pomeczowym. "W odpowiednim czasie ogłoszę mój nowy klub. Myślę, że dzieli nas od tego tylko kilka dni" - powiedział Francuz.

02:40 Czas na analizy i podsumowania dopiero przed nami, ale takiej czołówki przed sezonem nikt się chyba nie spodziewał. Nie tylko mistrz i wicemistrz zrównali się punktami na ostatniej prostej, ale też złoto i srebro zdobyły dwie drużyny, które rok temu o tej porze wisiały nad strefą spadkową w tej samej kolejności, dokładnie na 14. i 15 miejscu.

Czołówka tabeli PKO BP Ekstraklasy po sezonie 2023/24
Czołówka tabeli PKO BP Ekstraklasy po sezonie 2023/24Flashscore

02:05 Śpicie? Przy Oporowskiej we Wrocławiu nie ma mowy o śnie. Właśnie odbyło się malowanie daty 2024 na tamtejszych schodach. Wicemistrzowie Polski 2023/24 przyjechali z Częstochowy późno, ale skończyli kapitalny sezon, w którym tylko Jagiellonia okazała się lepsza.

00:34 Nie mamy wątpliwości, że Białystok długo nie zaśnie. Za to nie wiemy, kiedy obudzi się z mistrzowskiego snu. Ot, przywilej mistrza Polska 2023/24.

Sobota, 25 maja

23:38 Po raz piętnasty w historii, ale pierwszy od 2020 Paris Saint-Germain skompletowało podwójną koronę Francji. W sobotnim finale Coupe de France PSG zwyciężyło 2:1 – planowo, ale z większymi problemami niż sądzono. Olympique Lyonnais postawiło trudniejsze warunki niż sądzili paryżanie.

23:23 Sporo wzruszeń na Santiago Bernabeu, które owacjami i łzami witało Toniego Kroosa, a później jeszcze większymi owacjami i łzami żegnało go schodzącego przed końcem meczu z Betisem. Ostatni występ w lidze hiszpańskiej już za nim.

22:48 Cremonese przybliża się do powrotu na włoskie salony. W dzisiejszym rewanżu barażu przeciwko Catanzaro zespół z Lombardii przekonująco wygrał 4:1 i teraz zmierzy się w finale z Venezią.

22:44 Tak wyglądała ostatnia bramka, jaką Olivier Giroud zdobył w barwach Milanu. W 85. minucie pożegnalnego meczu słynny francuski napastnik zszedł żegnany owacjami na stojąco. San Siro skandowało jego nazwisko, tymczasem Salernitana… wpakowała dwa gole Milanowi i uratowała remis 3:3 na trudnym terenie. Spadkowicze nie zepsuli może pożegnania Girouda, ale trener Stefano Pioli żegna się z klubem kolejnym rozczarowującym wynikiem.

22:10 W oparach hurtowych ilości pirotechniki Bayer Leverkusen świętuje swój pierwszy podwójny triumf w niemieckich rozgrywkach. Po tytule mistrzowskim Aptekarze zdobywają również Puchar Niemiec. W finale na wypełnionym po brzegi Olympiastadionie w Berlinie pokonali 1. FC Kaiserslautern. Jedyną bramkę strzelił Granit Xhaka, a do jej urody nie sposób się przyczepić.

21:37 Panathinaikos zdobywcą Pucharu Grecji. Koniczynki – tym razem z Bartłomiejem Drągowskim na ławce – wygrały w finale z Arisem Saloniki. Zwycięski gol na 1:0 padł dopiero pod koniec doliczonego czasu w spotkaniu naznaczonym czerwonymi kartkami.

20:36 Prawie cały sezon spędzili na ostatnim miejscu, ale nie kończą go jako czerwona latarnia. Piłkarze Almerii rozbili Cadiz aż 6:1, by wydźwignąć się z 20. pozycji. Przed spadkiem ich to nie uratowało, ale humory mogą mieć nieco lepsze...

Liczby meczu Almeria - Cadiz na zamknięcie sezonu 2023/24
Liczby meczu Almeria - Cadiz na zamknięcie sezonu 2023/24Opta by Stats Perform

20:25 Juventus pokonał w 38. kolejce Serie A ekipę Monzy 2:0. Bramki dla Bianconerich w tym spotkaniu zdobyli Federico Chiesa i Alex Sandro. Przez 73 minuty na boisku przebywał Arkadiusz Milik. Wojciech Szczęsny obejrzał to spotkanie z ławki rezerwowych.

20:15 Jagiellonia nie potknęła się w meczu z Wartą, w związku z czym piłkarze Śląska Wrocław mimo wygranej 2:1 z Rakowem Częstochowa zawieszą na swoich szyjach "jedynie" srebrne medale mistrzostw Polski. W sobotnim spotkaniu bramki dla drużyny Jacka Magiera zdobyli Erik Exposito i Matias Nahuel, natomiast dla Rakowa trafił Ante Crnac.

19:48 Działo się w 34. kolejce PKO BP Ekstraklasy! Jagiellonia świętuje mistrzostwo, a drugi żółto-czerwony klub - Korona Kielce - może celebrować utrzymanie. Obie ekipy urządziły stypę kibicom w Poznaniu: Lech został wygwizdany po porażce przy Bułgarskiej, a Warta Poznań spada po nieoczekiwanej wygranej Korony. A przecież trwa jeszcze ostatni mecz w Częstochowie...

19:30 Na zakończenie sezonu z trzech punktów mogły cieszyć się drużyny Legii Warszawa i Pogoni Szczecin. "Wojskowi" pokonali 2:1 Zagłębie Lubin, natomiast drużyna ze Szczecina okazała się lepsza od Górnika Zabrze (1:0).

18:30 Dopiero pierwsza połowa za nami, ale w Białymstoku już trwa mistrzowska feta. Jagiellonia stosunkowo niewielkim wysiłkiem wypracowała zaliczkę 3:0 i mknie po swój pierwszy tytuł mistrzowski. Piękne gole strzela nieoczekiwanie ŁKS, a Korona Kielce – mimo odważnej walki – zmierza w stronę spadku.

18:24 Celtic wygrał Puchar Szkocji po pokonaniu w Glasgow Rangers 1:0! Gola na wagę zwycięstwa w 90. minucie zdobył Adam Idah, a w spotkaniu tych od lat rywalizujących ze sobą drużyn nie brakowało ostrości - zobaczyliśmy aż 12 żółtych kartek!

18:10 Manchester United z Pucharem Anglii! Czerwone Diabły sensacyjnie pokonały Manchester City 2:1 po bramkach Alejandro Garnacho i Kobbiego Mainoo. Tym samym drużyna Pepa Guardioli nie będzie pierwszą w historii angielskiej piłki, która obroniłaby krajowy dublet.

Statystyki z meczu Manchester City - Manchester United
Statystyki z meczu Manchester City - Manchester UnitedFlashscore

17:33 Mamy pierwsze problemy podczas 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy: potężne oberwanie chmury i gradobicie opóźni mecz Rakowa Częstochowa ze Śląskiem Wrocław. Pozostałe spotkania już są w toku, a tak sprawę skomentował właściciel Rakowa:

16:45 Co się dzieje na Wembley?! Już do przerwy Manchester United zbudował dwubramkowe prowadzenie nad faworyzowanym Manchesterem City. Zamiejscowe derby Manchesteru po przerwie zapowiadają się jeszcze bardziej fascynująco niż przed pierwszym gwizdkiem - śledź je z nami!

16:13 Za nami komplet meczów 34. kolejki 2 Ligi. Pogoń Siedlce i Kotwica Kołobrzeg świętują awans, Stomil Olsztyn kończy sezon na dnie, a kto zagra w barażach o Fortuna 1 Ligę? Zapraszamy na podsumowanie wyników sobotnich meczów.

15:03 Mamy najnowsze informacje z Monachium, które podał Fabrizio Romano. Bayern Monachium znalazł menedżera, który jest już gotowy do podpisania trzyletniej umowy. Włoski dziennikarz użył swojego słynnego "here we go" w temacie Vincenta Kompany'ego, a to oznacza, że niemal na pewno Belg pożegna się z Burnley i obejmie niemieckiego giganta

14:33 Nieoczekiwany koniec walki o tytuł króla strzelców ligi hiszpańskiej. Po niewiele ponad kwadransie meczu Osasuna-Villarreal Alexander Sorloth musiał zejść z boiska z kontuzją. Przypomnijmy, że Norweg ma jedną bramkę straty do Artema Dowbyka po tym, jak Ukrainiec wczoraj zanotował hat-tricka przeciwko Granadzie. Tym samym, poza brązowymi medalami, Girona po raz pierwszy w swej historii ma w kadrze zdobywcę Pichichi!

Tabela strzelców LaLigi 2023/24 po hat-tricku Dowbyka. Czym odpowie Sorloth?
Tabela strzelców LaLigi 2023/24 po hat-tricku Dowbyka. Czym odpowie Sorloth?Opta by Stats Perform / Profimedia

13:42 Adam Buksa za pośrednictwem swojego Instagramu poinformował, że wraz z zakończeniem sezonu Antalyasporu, dobiegł końca jego czas w tureckim klubie. Polski napastnik był tam wypożyczony z francuskiego Lens. W Super Lig zdobył 16 bramek w 33 występach, ale klub nie zdecydował się go wykupić.

12:30 To już dziś! Za równo pięć godzin rozpocznie się ostatnie 90 minut sezonu 2023/24 PKO BP Ekstraklasy. Poznamy mistrza Polski i ostatni zespół żegnający się z rozgrywkami ligowymi. Przed nami dziewięć meczów na żywo w tym samym czasie, dlatego zapraszamy do Futbol Flasha regularnie zwłaszcza od 17:30!