Juventus pewnie pokonuje Monzę w ostatniej kolejce Serie A. Asysta Milika, Szczęsny na ławceProfimedia
Juventus pokonał w 38. kolejce Serie A ekipę Monzy 2:0. Bramki dla Bianconerich w tym spotkaniu zdobyli Federico Chiesa i Alex Sandro. Przez 73 minuty na boisku przebywał Arkadiusz Milik. Wojciech Szczęsny obejrzał to spotkanie z ławki rezerwowych.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się korzystnie dla Juventusu. Już w 26. minucie Bianconeri wyszli na prowadzenie po trafieniu Federico Chiesy, który wykorzystał dobre podanie Arkadiusza Milika. Polak tym samym udowodnił swoją wysoką formę w ostatnich spotkaniach i po raz kolejny wpisał się do protokołu sędziego. Dwie minuty później było już 2:0 za sprawą gola Alexa Sandro. Brazylijczyk w tym meczu żegnał się z turyńską publicznością po 9 latach i 327 występach w barwach klubu. Lepiej tego nie mógł zrobić.

Monza próbowała szukać odpowiedzi, jednak do przerwy piłkarze gości nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Jeśli już dochodzili do niezłych pozycji, oddawali zbyt słabe uderzenia, aby zaskoczyć golkipera Juventusu. Na dodatek, Monza kończyła mecz w dziesięciu, bowiem w 90. minucie czerwoną kartkę, po obejrzeniu dwóch żółych napomnień zobaczył Alessio Zerbina. Ostatecznie wynik meczu się już nie zmienił i Juventus po dwóch golach w pierwszej połowie ostatecznie odniósł pewny triumf na zakończenie sezonu.

Thiago Motta gotowy do przenosin do Juventusu. Były trener Bolonii podpisze trzyletni kontrakt?

Juventus w tym spotkaniu był prowadzony przez Paolo Montero. Niebawem nowym szkoleniowcem klubu ma zostać ogłoszony Thiago Motta, który kilka dni temu oficjalnie opuścił Bolonię. Z informacji przedstawionych przez włoskie media wynika, że Motta podpisze z klubem trzyletni kontrakt.