Drużyna Jana Bednarka wraca do Premier League. Southampton wygrało w barażu na WembleyAFP
Southampton zmierzyło się z Leeds w finale baraży o awans z Championship do Premier League. W pojedynku dwóch ekip, które niedawno występowały na najwyższym szczeblu w Anglii, Święci wygrali 1:0.

Bramkę na wagę awansu do najlepszej ligi świata strzelił już w 24. minucie Adam Armstrong, który znalazł się w sytuacji sam na sam po pięknym podaniu na wolną pozycję od Williama Smallbone'a

Całe spotkanie w barwach Southampton zagrał Jan Bednarek, który w 29. minucie został ukarany żółtą kartką za faul na Georginio Rutterze. Polski obrońca był jednym z liderów swojego zespołu w tym sezonie i jest jednym z tych, którzy pamiętają grę na St. Mary's Stadium w Premier League.

Drużyna Russella Martina dołącza tym samym do Leicester i Ipswich jako beniaminków przyszłego sezonu Premier League.