Duża niespodzianka w finale Pucharu Anglii! Manchester United z trofeum

Duża niespodzianka w finale Pucharu Anglii! Manchester United z trofeumAFP
Manchester United pokonał 2:1 Manchester City i sprawił, że Obywatele nie stali się pierwszym zespołem w historii angielskiej piłki, który obroniłby krajowy dublet.

Czerwone Diabły miały dwubramkową przewagę już do przerwy. Najpierw Alejandro Garnacho wykorzystał koszmarny błąd komunikacyjny Josko Gvardiola i Stefana Ortegi, posyłając piłkę do pustej bramki, a potem Kobbie Mainoo wykończył przepiękną akcję zespołową Manchesteru United i podwyższył prowadzenie.

Po przerwie Manchester City ruszył do odrabiania strat, ale Erling Haaland w najlepszej sytuacji trafił tylko w poprzeczkę, a na wysokości zadania między słupkami zespołu z Old Trafford stawał Andre Onana. Sposób na niego chytrym strzałem przy bliższym słupku znalazł dopiero Jeremy Doku, który pojawił się na murawie w drugiej połowie i bramką w 87. minucie dał nadzieję swojemu zespołowi na ewentualny remis i dogrywkę.

Drugiego gola Obywatele jednak nie zdobyli, więc zespół Pepa Guardioli kończy sezon tylko z jednym trofeum - mistrzostwem Anglii. Erik Ten Hag, którego posada jest bardzo zagrożona, może za to świętować ze swoim zespołem zdobycie Pucharu Anglii!