Edin Terzić zachwycony zawodnikami Borussii po rozgromieniu Kolonii

Edin Terzić wychwala zawodników Borussii po efektownej wygranej
Edin Terzić wychwala zawodników Borussii po efektownej wygranejReuters
Borussia wspięła się na szczyt tabeli Bundesligi po rozmontowaniu przyjezdnych z Kolonii w sobotę. Po dwie bramki dla BVB zdobyli Haller i Reus. Według trenera BVB drużyna nie miała żadnego słabego ogniwa.

Klub z Zagłębia Ruhry nie zdobył żadnego mistrzostwa od ponad dekady – odkąd dowodził tu Jurgen Klopp – ale wiosną w Bundeslidze jest prawdziwym taranem, oddając punkty tylko przy remisie w derbach z Schalke.

W sobotę BVB rozpoczęło bardzo agresywnie, już 10 minut przed przerwą prowadząc z 1. FC Koln 4:0. Dzięki końcowej wygranej 6:1 Borussia zajmuje pierwsze miejsce z punktem przewagi nad Bayernem, który w niedzielę zmierzy się z Bayerem, a z ośmioma punktami nad RB Lipsk po porażce Saksończyków w Bochum.

"Pokazaliśmy dziś naprawdę skuteczną grę, zaczęliśmy dobrze i momentalnie przejęliśmy kontrolę. Chłopaki dobrze się bawili na boisku. Wykonaliśmy krok w dobrym kierunku, zwłaszcza pod kątem skuteczności. Wszyscy zagrali naprawdę udany mecz, nie odpuszczając w żadnym momencie, od bramkarza po napastników" – chwalił swój zespół trener Edin Terzic.

Jego zespół kończy rozgrywki w doskonałych nastrojach przed przerwą reprezentacyjną. Bundesliga powróci do rytmu ligowego 31 marca. Przeciwko Kolonii strzelał Raphael Guerreiro, który trafił już w drugim meczu z rzędu. Marco Reus i Stephan Haller dołożyli po dwie bramki, a listę strzelców sobotniej potyczki uzupełnia Donyell Malen.

Dla Reusa sobotnie gole okazały się symboliczne – właśnie udało mu się przebić granicę 150 ligowych bramek w barwach Borussii. Wliczając inne rozgrywki, na koncie ma już 161 trafień.