Almiron zapewnia zwycięstwo, Newcastle awansuje na piąte miejsce

Almiron zapewnia zwycięstwo, Newcastle awansuje na piąte miejsceAFP
Miguel Almiron wszedł z ławki rezerwowych i swoim trafieniem zagwarantował Newcastle United wygraną 2:1 nad Wolverhampton Wanderers. Dzięki temu zwycięstwu zespół Eddiego Howe'a awansował na piąte miejsce w tabeli Premier League, uprawniające do gry w Lidze Europy.

Nieobecny w wyjściowym składzie Almiron dostał swoją szansę w 68. minucie spotkania, a 11 minut później zdobył bramkę, która przedłużyła nadzieje Newcastle na awans do pierwszej czwórki Premier League.

Rekordowy transfer drużyny, Alexander Isak, dał Srokom prowadzenie potężnym uderzeniem głową w 26. minucie meczu. Zespół miał jednak szczęście, że nadal grał w dziesiątkę, gdyż chwilę wcześniej Raul Jimenez upadł w polu karnym po starciu z bramkarzem Nickiem Popem.

Frustracja kibiców Wolves wzrosła jeszcze bardziej, gdy Pope kilka razy popisał się znakomitymi interwencjami, a Daniel Podence oddał strzał w słupek.

W końcu goście zdołali wyrównać, gdy zmiennik Hwang Hee-chan wykorzystał przypadkowe zagranie Kierana Trippiera i w 70. minucie umieścił piłkę w bramce.

Jednak dziewięć minut później po asyście Joe Willocka rezerwowy pomocnik Miquel Almiron pokonał Jose Sa strzałem w lewy górny róg bramki i tym samym zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Statystyki meczu Newcastle United - Wolverhampton Wanderers
Statystyki meczu Newcastle United - Wolverhampton WanderersOpta

Newcastle zanotowało pierwszą wygraną w sześciu ostatnich meczach ligowych i z 44 punktami w 25 meczach wyprzedziło w tabeli Liverpool. Co więcej, do czwartego Tottenhamu traci już tylko cztery "oczka", mając dwa zaległe mecze do rozegrania.

Wilki pozostają na 13. miejscu, trzy punkty nad strefą spadkową. W poprzedzającym ten mecz spotkaniu West Ham United zremisował 1:1 z Aston Villą po golach Olliego Watkinsa oraz Mohameda Saida Benrahmy. Reprezentant Polski, Matty Cash rozpoczął tę rywalizację w podstawowym składzie, a w 80. minucie został zmieniony przez Ashleya Younga.