Ronaldo strzelił swojego pierwszego gola w nowym zespole. Remis Al-Nassr

Ronaldo strzelił swojego pierwszego gola w nowym zespole. Remis Al-NassrAFP
Cristiano Ronaldo kontynuuje swoją karierę w Arabii Saudyjskiej. W jego trzecim oficjalnym występie dla nowego zespołu, Portugalczyk zdobył pierwszą bramkę.

Ronaldo pewnie wykonał rzut karny w 93. minucie spotkania. Jedenastka zapewniła Al-Nassr remis w ligowym starciu z Al-Fateh na wyjeździe. Portugalczyk wyrównał stan rywalizacji na 2:2.

Wcześniej swoje gole strzelali m. in. Cristian Tello dla gospodarzy oraz Anderson Talisca dla gości. Brazylijczyk mógł mieć na koncie dwie bramki, lecz po jednym z jego uderzeń piłka trafiła w słupek. Odbiła się wówczas pod nogi Ronaldo, który koszmarnie spudłował przy strzale z pola karnego. W innej sytuacji Portugalczyk trafił do siatki, lecz znajdował się na ponad metrowym spalonym. Nie przeszkadzało mu to w kwestionowaniu decyzji sędziego.

Pod koniec meczu, ale jeszcze przed golem, Portugalczyk został ukarany żółtą kartką. Kilka minut później z boiska wyleciał Talisca, który zobaczył bezpośrednią czerwoną kartkę.

Remis sprawił, że drużyna Ronaldo wróciła na pozycję lidera rozgrywek. Ma na ten moment tyle samo punktów co Al-Shabab, czyli zespół Grzegorza Krychowiaka. Al-Nassr ma jednak jedno spotkanie w zapasie.