Lukaku i Martinez dają Interowi zwycięstwo z Sassuolo i trzecie miejsce w Serie A

Lautaro Martinez strzelił trzecią bramkę dla Interu
Lautaro Martinez strzelił trzecią bramkę dla InteruAFP
Inter Mediolan umocnił swoją pozycję w pierwszej czwórce Serie A. Po emocjonującym zwycięstwie 4:2 nad znajdującym się w środku tabeli Sassuolo Nerazzurri przedłużyli swoją zwycięską passę do siedmiu meczów we wszystkich rozgrywkach.

Po tym jak kilku rywali z pierwszej czwórki straciło punkty wcześniej, Inter - świeżo po wspaniałym zwycięstwie nad AC Milan w pierwszym etapie półfinału Ligi Mistrzów w środę - wiedział jak ważny jest pozytywny wynik.

Simone Inzaghi dokonał jednak zmian w składzie przed sobotnią wizytą Sassuolo, co znalazło odzwierciedlenie w bezładnej grze gospodarzy w pierwszych 20 minutach spotkania. Miejscowi mieli szczęście, że Domenico Berardi w 11. minucie gola strzelił ze spalonego i przyjezdni nie prowadzili już na starcie.

Ocucony tym ostrzeżeniem Inter desperacko próbował zyskać przewagę nad rywalami, jednak wyraźny brak ostrej gry w ostatniej tercji nadal okazywał się problematyczny. Najlepszą okazję Nerazzurrich na starcie spotkania Joaquin Correa skierował nieznacznie nad poprzeczką.

Cierpliwość gospodarzy, zdeterminowanych, by otworzyć wynik przed upływem połowy, została w końcu nagrodzona w 41. minucie, gdy Romelu Lukaku minął Ruana Tressoldiego i uderzył w prawy górny róg, zdobywając swoją czwartą ligową bramkę w czterech meczach.

Romelu Lukaku strzelił bramkę w wygranej Interu.
Romelu Lukaku strzelił bramkę w wygranej Interu.AFP

Inter przeniósł impet na wczesną fazę drugiej połowy i był bliski podwojenia swojego prowadzenia w ciągu kilku minut od wznowienia gry, kiedy to joker Lautaro Martinez uderzył niecelnie z bliskiej odległości.

Pomimo tego błędu, gospodarze nie musieli długo czekać na podwyższenie wyniku, strzelając dwa gole w przeciągu trzech minut. Najpierw Tressoldi przypadkiem skierował do własnej siatki dośrodkowanie Raoula Bellanovy, a następnie niefortunny obrońca zmienił tor lotu piłki po strzale Martineza, posyłając ją poza zasięgiem bezradnego Andrei Consigliego.

W obliczu straty trzech goli, Sassuolo natychmiast odzyskało bramkę dzięki Matheusowi Henrique, utrzymując swoje nikłe nadzieje na powrót do gry w ostatnich 20 minutach. Nadzieje te wrosły i kiedy Davide Frattesi skierował wspaniałą główkę w dolny róg na 13 minut przed końcem, Neroverdi skutecznie stworzyli niespokojną atmosferę wokół San Siro.

W końcówce meczu, kiedy wynik był już bardzo wyrównany, gospodarze starali się odzyskać resztki opanowania, a Lukaku dołożył pod koniec spotkania swoje drugie trafienie, dzięki czemu Inter zdobył ciężko zapracowane trzy punkty i zrównał się dorobkiem z zajmującym drugie miejsce Juventusem.

Czołówka Serie A po meczach trzech z pięciu czołowych klubów
Czołówka Serie A po meczach trzech z pięciu czołowych klubówFlashscore

W międzyczasie Sassuolo, które walczyło dzielnie w drugiej połowie, pozostało na 13. miejscu, celując w trzecie miejsce w górnej połowie tabeli w ciągu czterech sezonów.