Borussia rozgromiła czwartoligowy TSV Mainz i awansowała do drugiej rundy Pucharu NiemiecAFP
Napastnik Sebastien Haller zdobył dwa gole, a Borussia Dortmund pokonała czwartoligowy klub TSV Schott Mainz 6:1 w sobotę w pierwszej rundzie Pucharu Niemiec, aby zwycięsko rozpocząć sezon krajowy.

Borussia Dortmund, która w zeszłym sezonie straciła szansę na tytuł Bundesligi tylko dlatego, że nie zdołała wygrać swojego ostatniego meczu, cieszyła się dobrym początkiem nowego sezonu, nie mając żadnych problemów z czwartoligowcem.

Przyjezdni, z którymi do Moguncji wybrało się 11 000 fanów, szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie dzięki strzałowi Hallera z w 22. minucie i wykończeniu Juliana Brandta po asyście Donyella Malena dwie minuty później.

Gospodarze zmniejszyli deficyt w 34. minucie, po czym Haller minął trzech obrońców i zdobył swoją drugą bramkę zaledwie minutę później.

Goście uderzyli ponownie w 57. minucie, gdy Marcel Sabitzer wbił piłkę po wspaniałej solowej akcji Marco Reusa, a Malen zdobył piątego gola w 79. minucie po szybkiej kombinacji podań.

Rezerowowy Youssoufa Moukoko dołożył kolejne trafienie na pięć minut przed końcem spotkania, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo tuż przed startem Bundesligi w Dortmundzie przeciwko Kolonii w przyszłym tygodniu.