Fernando Santos tym razem zaczyna lepiej - Besiktas wygrał trzeci mecz z rzędu

Drużyna trenowana przez Fernando Santosa kontynuuje postępy w Pucharze Turcji
Drużyna trenowana przez Fernando Santosa kontynuuje postępy w Pucharze TurcjiBesiktas JK
To wciąż bardzo trudny i rozczarowujący sezon w wykonaniu Besiktasu, ale trener Fernando Santos zaliczył bardzo udane wejście. Stambulskie Orły wygrały wysoko kolejny mecz, nie tracąc przy tym gola. Tym razem na wagę awansu do 1/8 finału Pucharu Turcji.

Po ligowym zwycięstwie 3:0 nad Karagumruk w weekend, Besiktas - prowadzony od niedawna przez Fernando Santosa - wygrał po raz drugi z rzędu i awansował dalej w Pucharze Turcji. Kartallar gościli Eyupspor, liderów drugiej ligi tureckiego futbolu, i nie dali im żadnych szans, wygrywając 4:0.

Na Tupras Stadium we wtorkowy wieczór stambulska drużyna zaczęła budować przewagę dzięki bramce Saliha Ucaha w 16. minucie. Jeszcze przed przerwą Tosun zdobył pierwszą z dwóch bramek w tym meczu, z rzutu karnego. Turecki napastnik poprawił jeszcze na 3:0 w drugiej połowie.

Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu Ante Rebić zdobył bramkę i potwierdził miejsce Besiktasu wśród 16 najlepszych drużyn Pucharu Turcji.

Fernando Santos formalnie został ogłoszony trenerem Besiktasu 7 stycznia. Co prawda wynik pierwszego pojedynku z Rizesporem trudno przypisać mu jednoznacznie (pracował niecałe 48 godzin), to bilans od chwili zatrudnienia jest imponujący. Trzy mecze, wszystkie wygrane, 11 goli strzelonych i żadnego straconego.