Coventry zakończyło piękną przygodę Maidstone United w Pucharze Anglii

Coventry zakończyło piękną przygodę Maidstone United w Pucharze AngliiAFP
Ellis Simms z Coventry City strzelił hat-tricka w pierwszej połowie, a jego zespół pokonał Maidstone United 5:0 i zakończył piękną przygodę rywali z szóstej ligi.

Simms strzelił dwa gole i w ciągu 14 minut i wyprowadził na prowadzenie drugoligowe Coventry, co uciszyło 5000 fanów Maidstone, którzy kibicowali swojej drużynie z National League South.

Maidstone wyeliminowali Barrow, Stevenage i Ipswich Town, stając się najniżej notowaną drużyną, która dotarła do 1/8 finału w rozgrywkach od czasu Blyth Spartans w sezonie 1977/78.

Jednak ich nadzieje na awans prawie się skończyły, gdy Simms strzelił trzeciego gola w 35. minucie. Pozostałe dwa gole strzelił już po przerwie Fabio Tavares, co dało zwycięsto drużynie Matka Robinsa i zapewniło jej pierwszy awans do ćwierćfinału Pucharu Anglii od 2009 roku.

Coventry, zajmujące dziewiąte miejsce w tabeli Championship, będzie musiało poczekać do środy, aby poznać swoich kolejnych przeciwników, a pozostałe mecze piątej rundy zostaną rozegrane dzisiaj i w środę.