Chelsea pokonuje Preston po ostrzale w drugiej połowie i gra dalej w Pucharze Anglii

Broja strzelił pierwszą bramkę dla Chelsea w drugiej połowie
Broja strzelił pierwszą bramkę dla Chelsea w drugiej połowieAFP
Chelsea zanotowała 10. z rzędu domowe zwycięstwo w Pucharze Anglii po tym, jak cztery gole zdobyte w drugiej połowie pomogły The Blues odnieść komfortowe zwycięstwo 4:0 nad Preston North End.

W sobotnim starciu Pucharu Anglii Chelsea wcześnie przejęła całkowitą kontrolę nad posiadaniem piłki i rozpoczęła swoje dążenie do zdobycia pierwszego tytułu FA Cup od 2018 roku. Jednak The Blues mozolnie przekuwali posiadanie w cokolwiek ofensywnej, a bardziej dynamiczna Preston prawie doprowadziła 6 tysięcy swoich kibiców do delirium po 20 minutach, kiedy Will Keane skontrował na skraju boiska i oddał niskie uderzenie w Đorđe Petrovicia.

Ten strzał ostrzegawczy ze strony Lillywhites szybko pobudził Chelsea do działania, a wraz z impulsem pojawiły się szybkie okazje. Raheem Sterling jako pierwszy zmusił Freddiego Woodmana do wybronienia strzału końcami palców, po czym Cole Palmer fachowo przyjął długą piłkę Enzo Fernándeza i oddał strzał o centymetry obok bramki. Podopieczni Ryana Lowe'a trzymali się jednak nieźle i nadal wyglądali niebezpiecznie. Milutin Osmajić wbiegł w pole karne i strzelił w kierunku dolnego rogu, ale Petrović wybił jego próbę.

Wyjściowe składy i noty za mecz Chelsea-Preston
Wyjściowe składy i noty za mecz Chelsea-PrestonFlashscore

Przerwa zadziałała na korzyść The Blues, podopieczni Mauricio Pochettino zaczęli pokazywać jakość drużyny niepokonanej od sześciu meczów u siebie. Nie trzeba było wiele dłużej czekać na przełamanie impasu. Armando Broja zakończył swoją 11-meczową passę bez gola, wznosząc się najwyżej w polu karnym, by przeciąć podanie Malo Gusto obok nieruchomego Woodmana.

Teraz to Preston zaczęło się męczyć w ofensywie, a Chelsea w pełni wykorzystała bardziej otwartą grę rywali, uderzając jeszcze dwa razy w krótkim odstępie czasu. Zmiennik Thiago Silva miał zbyt wiele miejsca, by dopaść do dośrodkowania Palmera i główkować w górny róg bramki, chwilę przed tym, jak Sterling zapewnił londyńczykom awans do czwartej rundy z 20-metrowego rzutu wolnego.

Enzo Fernández dołożył czwarte trafienie w końcówce spotkania, a drużyna Pochettino po raz pierwszy od początku października zanotowała trzy zwycięstwa z rzędu.

Preston będzie rozczarowane po tym, jak nie wykorzystało swoich szans w pierwszej połowie. Trzy kolejne porażki bez zdobycia bramki będą powodem do niepokoju dla Ryana Lowe'a, który znajduje się pod coraz większą presją w związku z wynikami w lidze i pucharze.