Puchar Azji: Dramatyczna wygrana Kataru z Iranem i awans do finału przeciwko Jordanii

Almoez Ali (m.) świętuje późne 3:2 dla Kataru
Almoez Ali (m.) świętuje późne 3:2 dla KataruAFP
Dzięki bramce swojego najlepszego strzelca Almoeza Aliego, Katar wygrał drugi półfinał z Iranem 3:2 (2:1) i po raz drugi z rzędu awansował do finału Pucharu Azji. Drużyna Tintina Marqueza po raz pierwszy od półtorej dekady pokonała Iran i zmierzy się z Jordanią w sobotę o 16:00 czasu polskiego.

Przed rozpoczęciem środowego półfinału Katar nie mógł być uznawany za jednoznacznego faworyta – przegrali sześć ostatnich pojedynków z Iranem, a cztery wcześniejsze tylko zremisowali. Bilans przeciwko Persom pozostawał fatalny i wyglądało na to, że może się nie poprawić, gdy Iran wyszedł na prowadzenie już w 4. minucie za sprawą Sardara Azmouna.

Niecały kwadrans później wynik był już wyrównany po trafieniu Jassema Abdulsallama. Asystował mu Akram Afif i właśnie on golem do szatni dał prowadzenie Katarczykom na Al Thumama Stadium w Dosze. Po zmianie stron Iran potrzebował tylko sześciu minut na doprowadzenie do wyrównania, ale gol Jahanbakhsha nie był wystarczający.

Wyjściowe składy i noty za mecz Iran-Katar
Wyjściowe składy i noty za mecz Iran-KatarFlashscore

W 82. minucie Almoez Ali wyprowadził miejscowych na 3:2. Alireza Jahanbakhsh miał ponownie szansę na wyrównanie dla Iranu w 104. minucie, ale trafił w wewnętrzną część słupka. .Bramkarz Kataru Meshaal Barsham również uratował obrońców mistrzostw w ostatniej chwili, a chwil było sporo, ponieważ doliczono aż 16 minut.