Dublet i asysta Palmera. Chelsea pokonuje Luton Town po emocjonującej końcówce

Dublet i asysta Palmera. Chelsea pokonuje Luton Town po emocjonującej końcówceAFP
W pierwszym meczu 20. kolejki Premier League drużyna Chelsea pokonała Luton Town na wyjeździe 3:2. Goście wygrywali już trzema bramkami, ale zawodnicy Roba Edwardsa w końcówce zdobyli dwa gole i byli bliscy wyrównania.

Mimo sporego kryzysu niekwestionowanym faworytem spotkania rozgrywanego na Kenilworth Road była drużyna Chelsea. Podopieczni Mauricio Pochettino szybko potwierdzili swoją przewagę na boisku, otwierając wynik meczu już w 12. minucie. Podanie na prawym skrzydle przejął Nicolas Jackson i popędził w stronę bramki, ale Thomas Kaminski zdołał obronić jego strzał z bliskiej odległości. Kiedy wydawało się, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane, Teden Mengi podał futbolówkę wprost pod nogi Cole'a Palmera, a pomocnik precyzyjnym uderzeniem zapewnił swojej drużynie prowadzenie.

W kolejnej fazie rywalizacji na placu gry nie brakowało agresji, a jej ofiarą był Conor Gallagher. Po jednym ze starć z Jacobem Brownem pomocnik The Blues długo nie mógł się pozbierać, ale ostatecznie wrócił do gry. Gracz Luton otrzymał w tej sytuacji jedynie żółtą kartkę, choć jego faul mógł mieć poważne konsekwencje.

Przed przerwą drugą bramkę dla Chelsea zdobył Noni Madueke. Anglik wypracował sobie pozycję w polu karnym, a następnie znalazł przestrzeń między obrońcami i pokonał bramkarza fantastycznym strzałem w okienko.

W drugiej odsłonie spotkania goście całkowicie kontrolowali przebieg gry, nie pozwalając rywalom zbliżyć się do własnego pola karnego. W 70. minucie po raz drugi do siatki trafił Palmer, wykorzystując doskonałe podanie Jacksona.

Statystyki meczu Luton Town - Chelsea FC
Statystyki meczu Luton Town - Chelsea FCOpta

W ostatnich minutach spotkania inicjatywę przejęli gospodarze. Efektem ich ataków były dwa trafienia. Najpierw w 80. minucie bramkę strzelił były zawodnik Chelsea, Ross Barkley, a chwilę później gola kontaktowego zdobył Elijah Adebayo. The Blues wytrzymali jednak ten napór i wygrali 3:2, co oznacza ich ósme zwycięstwo w tym sezonie Premier League.