Brighton remisuje z Manchesterem City i przerywa zwycięską passę mistrzów AngliiAFP
Seria 12 zwycięstw Manchesteru City w Premier League dobiegła końca, gdy w środę nowo koronowani mistrzowie Anglii zremisowali 1:1 z szóstym w tabeli Brighton and Hove Albion.

Goniącemu za potrójną koroną Manchesterowi City, który w weekend zdobył piąty tytuł Premier League w ciągu sześciu sezonów, brakowało nieco intensywności, ale objął prowadzenie, gdy Phil Foden trafił do bramki rywali w 25. minucie.

Brighton, który zakwalifikował się do Ligi Europy w następnym sezonie, zapewniając sobie premierowy występ w europejskich pucharach, zaprezentował dynamiczny futbol, a Julio Enciso wyrównał wynik oszałamiającym strzałem z dystansu w 38. minucie spotkania.

Danny Welbeck przed przerwą umieścił piłkę w siatce, ale sędzia odgwizdał spalonego. Pod koniec meczu Erling Haaland mógł zapewnić swojej drużynie zwycięstwo, ale po weryfikacji VAR jego trafienie zostało anulowane z powodu pociągania rywala koszulkę przez Norwega.

Pomeczowe oceny zawodników
Pomeczowe oceny zawodnikówFlashscore

Po raz pierwszy od lutego The Citizens stracili punkty w lidze. Do tej pory zgromadzili ich 89, a do rozegrania pozostał im mecz z Brentford w niedzielę. Drużyna Pepa Guardioli ma osiem "oczek" więcej niż Arsenal. Brighton ma ich 62.