Arsenal wraca na szczyt tabeli Premier League po wygranej z Chelsea, grał KiwiorAFP
Arsenal powrócił na szczyt Premier League we wtorek dzięki zwycięstwu 3:1 nad słabo spisującą się Chelsea. Wygrana została osiągnięta m.in. dzięki dwóm bramkom Martina Odegaarda, ale w wyścigu o tytuł wciąż większe szanse ma Manchester City, który rozegrał dwa mecze mniej niż liderzy.

Arsenal wyszedł na prowadzenie 3:0 jeszcze w pierwszej połowie, kiedy kapitan zespołu Martin Odegaard dwukrotnie skorzystał ze sporej ilości miejsca w polu karnym Chelsea i zdobył bramkę w 18. i 31. minucie meczu. Przed przerwą do siatki z bliskiej odległości trafił także Gabriel Jesus.

Pierwsze zwycięstwo Arsenalu w pięciu ostatnich meczach dało im 78 punktów, czyli o dwa więcej niż zajmujący drugie miejsce Manchester City, które ma szansę odzyskać najwyższą lokatę, gdy w środę podejmie West Ham United.

Heat mapa - Martin Odegaard
Heat mapa - Martin OdegaardOpta/AFP

Po przegranej z ekipą Pepą Guardioli 1:4 w zeszłym tygodniu Mikel Arteta dokonał trzech zmian, wprowadzając m.in. napastnika Leandro Trossarda w miejsce Gabriela Martinelliego. Jego drużyna zdominowała pogrążonych w kryzysie londyńskich rywali od samego początku spotkania.

Granit Xhaka, który asystował przy obu golach Odegaarda, sam mógł otworzyć wynik w pierwszych minutach meczu, ale został powstrzymany przez Kepę Arrizabalagę, który w drugiej połowie wielokrotnie ratował swój zespół przed większą stratą.

Mapa podań - Granit Xhaka
Mapa podań - Granit XhakaOpta/AFP

Chelsea, która przegrała po raz szósty w sześciu meczach we wszystkich rozgrywkach pod wodzą tymczasowego trenera Franka Lamparda, zdołała przynajmniej zdobyć drugą bramkę w ośmiu spotkaniach, kiedy w 65. minucie Noni Madueke posłał piłkę obok Aarona Ramsdale'a.