Puszcza Niepołomice pokonuje ŁKS, Cracovia wciąż bez przegranej w tym sezonie

Puszcza Niepołomice pokonuję ŁKS, Cracovia wciąż bez przegranej w tym sezonie
Puszcza Niepołomice pokonuję ŁKS, Cracovia wciąż bez przegranej w tym sezonieProfimedia
W sobotnich meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Puszczy Niepołomice pokonali na stadionie w Krakowie ŁKS 2:1. Z kolei Cracovia zremisowała z Wartą Poznań 0:0 w Grodzisku Wielkopolskim.

Podopieczni Tomasza Tułacza ciężko zapracowali na to zwycięstwo. W meczu z Łódzkim Klubem Sportowym przebiegli łącznie niemal 129 kilometrów. Pierwszego gola w spotkaniu z rzutu karnego strzelił Artur Craciun. Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania zawodnicy Kazimierza Moskala odrobili straty, kiedy Adrian Malachowski popisał się dokładnym płaskim dośrodkowaniem w pole karne, a Kewina Komara z bliskiej odległości pokonał Kay Tejan

Gospodarze nie zamierzali jednak pilnować jednego punktu, szukając swoich szans na ponowne wyjście na prowadzenie. W 64. minucie na boisku pojawił się doświadczony Mateusz Cholewiak. Niecałe dziesięć minut później zawodnik świetnie opanował podanie od Roka Kidricia i sprytnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Jak się okazało, był to gol na wagę zwycięstwa i utrzymania pozytywnej serii. W tym sezonie Żubry nie przegrały bowiem w roli gospodarza.

Seria, passa i rekord

W pierwszym sobotnim meczu PKO BP Ekstraklasy zespół Warty Poznań zremisował bezbramkowo z Cracovią. To oznacza, że gospodarze czwarty raz z rzędu nie stracili gola w meczu Pasami. Z kolei goście zanotowali piąte spotkanie bez przegranej. Zespół Jacka Zielińskiego miał świetną okazję na zdobycie gola, jednak Patryk Makuch uderzył jedynie w poprzeczkę.

Pomeczowe oceny zawodników
Pomeczowe oceny zawodnikówFlashscore

W tym spotkaniu rekordzistą klubu został Cornel Rapa, który w barwach Cracovii rozegrał 162 spotkanie w Ekstraklasie, wyrównując osiągnięcie Marcina Cabaja.