Messi i Suarez bohaterami Interu w zaciętym spotkaniu

Messi i Suarez bohaterami Interu w zaciętym spotkaniuAFP
Inter Miami pokonał na wyjeździe Sporting Kansas City 3:2 w bardzo zaciętym meczu w ramach amerykańskiej ligi Major League Soccer. Bohaterami gości zostali Leo Messi i Luis Suarez.

Argentyńczyk zaczął błyszczeć już w pierwszej połowie, gdy wyprowadził pięknym zagraniem na pozycję Diego Gomeza, który bez problemu pokonał bramkarza rywali i doprowadził do remisu 1:1. Messi idealnie zagrał mu piłkę na wolne pole, jednocześnie mijając całą formację obronną.

Sam wyprowadził swój zespół na prowadzenie już po przerwie, gdy popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu lewą nogą. Precycyzjne i bardzo mocne uderzenie nie dało szans bramkarzowi, przez co Inter prowadził od 51. minuty 2:1. Kilka minut później drużyna z Kansas zdobyła jednak bramkę wyrównującą.

Bohaterem okazał się jednak Suarez. Urugwajczyk trafił do siatki, ale wielką pracę przy decydującej bramce wykonał Gomez. Paragwajczyk odebrał futbolówkę defensywie rywali i podał wzdłuż bramki do Suareza, który nie mógł zmarnować takiego podania i takiej okazji.

Inter ma dziewięć rozegranych meczów i z 15 punktami prowadzi w Konferencji Wschodniej MLS.