Reprezentacja Polski pewnie pokonała Łotwę

Reprezentacja Polski pewnie pokonała ŁotwęProfimedia
Po remisie z Izraelem (1:1) drużyna narodowa do lat 19 pokonała reprezentację Łotwy 3:0 w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy. Dwa gole dla zespołu prowadzonego przez Marcina Brosza strzelił Kacper Urbański, a jednego Tomasz Pieńko.

Piłkarze reprezentacji Polski byli stroną dominującą od samego początku spotkania, ale wyraźnie brakowało im skuteczności w ofensywie. Dobre sytuacje zmarnowali m.in. Tomasz Pieńko i Miłosz Brzozowski. Pierwsza połowa meczu rozgrywanego na boisku w ośrodku treningowym Cracovii w Rącznej zakończyła się bezbramkowym remisem.

Znacznie więcej działo się w drugiej odsłonie spotkania. Polacy zaczęli ją równie odważnie, ale przy tym zadbali o większą precyzję. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 49. minucie bramkarza Łotwy pokonał Kacper Urbański, a asystował mu Pieńko. W 78. minucie zawodnicy zamienili się rolami. Podawał pomocnik Bolonii, a akcje wykończył napastnik Zagłębia Lubin. Kilka minut przed końcem dobre podanie Jakuba Lewickiego ponownie wykorzystał Urbański i tym samym ustalił wynik meczu na 3:0.

Tabela grupy 6 eliminacji do EURO U19
Tabela grupy 6 eliminacji do EURO U19Flashscore

Po tym spotkaniu reprezentacja Polski awansowała na pierwsze miejsce w grupie 6. Na drugiej pozycji, z identycznym dorobkiem znajduje się Izrael, ale ma gorszy bilans bramek. 28 marca nasz zespół z Serbią rozegra ostatni mecz eliminacyjny. Na mistrzostwa Europy U19, które organizuje Malta, pojadą tylko zwycięzcy swoich grup.