Kylian Mbappe wszedł z ławki i strzelił, ale nie wygrał. PSG znów tylko na remis

Mbappe przynajmniej dał PSG krótkie prowadzenie.
Mbappe przynajmniej dał PSG krótkie prowadzenie.AFP
Kylian Mbappe zaliczył udany powrót do Paris St Germain i dodał prawdziwą puentę do kontrowersji wokół swojej przyszłości. Ale nawet światowa gwiazda nie była w stanie zapewnić pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Dziesięć minut po zmianie w meczu z FC Toulouse, Mbappe strzelił bramkę z rzutu karnego (w 61. minucie) na 1:0. Uzyskanego po ponad godzinie gry prowadzenia nie udało się dowieźć do końca. Tuluzie również przyznano rzut karny, Zakaria Aboukhlal (87.) strzelił bramkę na 1:1 i tym samym przypieczętował drugi z rzędu remis PSG w dwóch kolejkach nowego sezonu.

PSG ma za sobą rozczarowujący początek sezonu z dwoma punktami w dwóch meczach pomimo wielkich transferów. Za to Kylian Mbappe strzelił swojego pierwszego gola w sezonie dla obrońców tytułu. Napastnik, który ostatnio nie grał, szybko udowodnił swoje znaczenie dla klubu. Dopiero w miniony weekend reprezentant Francji został "ułaskawiony" i dopuszczony z powrotem do treningów pierwszej drużyny. Jego przyszłość w dalszej perspektywie pozostaje kwestią sporną.

Nie jest pewne, czy trener Luis Enrique będzie mógł liczyć na Mbappe w przyszłości.AFP

Napastnik nie chce przedłużyć wygasającego 30 czerwca 2024 roku kontraktu nad Sekwaną. Jeśli go nie przedłuży, klubowi będzie grozić utrata najdroższej gwiazdy za darmo już w styczniu. PSG chciało więc sprzedać najdroższego obecnie zawodnika w tym okienku transferowym, ale Mbappe odrzucił m.in. niebotycznie wysoką ofertę z Arabii Saudyjskiej.